استتوسکوپ (گوشی پزشکی) دیجیتال - قسمت اول - نبض هوشمند سلامت
مقالات عمومی

استتوسکوپ (گوشی پزشکی) دیجیتال - قسمت اول

گوشی پزشکی دیجیتال، وسیله ای است که علاوه بر داشتن قابلیت های یک استتوسکوپ سنتی معمولی، امکاناتی دارد که هر پزشکی میتواند به کمک آنها، دایره وسیع تری از نیازهای خود را رفع کند.

يكی از ويژگی های بارز گوشی پزشكی ديجيتال، امكان تقويت ميزان صدای دريافتی است.

گوشی های پزشكی مكانيكی و سنتی در حالت معمول و در انواع مختلف، بيشتر نقش متمركز كردن صدای دريافتی را داشته و ميزان تقويت كردن صدا در آنها حدود ٢ تا ٥ برابر است. تمام فرآيند دريافت و تقويت و هدايت صدا در گوشی های پزشكی مكانيكی و سنتی، به صورت مكانيكی انجام می شود كه مشكلات خاص خود را نيز به همراه دارد. از جمله اين مشكلات علاوه بر كاهش ميزان صدا در طول مسير انتقال، محدوديت در طول تيوب های گوشی است.

 

اين در حالی است كه در گوشی های پزشکی الكترونيک، ميزان تقويت صدا به حدود چند ده برابر میرسد و قابليت كنترل بسيار بالاتری روی صداهای دريافتی (از جمله تنظیم میزان بلندی صدا، شنیدن همزمان صدا برای چند نفر، پردازش سیگنال های دریافتی و ...) وجود دارد. علاوه بر اينها امكان انتقال بدون مشكل تضعيف برای صدا و بلندتر كردن طول تيوب نيز وجود دارد. در كنار اين موارد ميتوان به امكان دريافت صدا از عمق بيشتر با وضوح بالاتر نيز اشاره كرد كه اين مورد نيز بر ميزان كارايی اين گوشی ها می افزايد.

 

گوشی پزشكی دیجیتال نبض ميزان صدای دريافتی را با اولويت حفظ اصالت صدا، تا بيش از ٢٠ برابر تقويت ميكند. اين در حالی است كه در مدل NS1 امكان شنيدن صدا با هندزفری نيز فراهم شده است كه اين خود علاوه بر كوچكتر كردن و قابل حمل تر كردن گوشی پزشكی، بسياری از چالش های گوشی های پزشکی سنتی را رفع ميكند. اين گوشی ها علاوه بر داشتن مزيت های گوشی های الكترونيک، دقت خوبی نيز در تفكيک صداهای دريافتی دارند كه در مطالب بعدی به تفصیل به آنها پرداخته خواهد شد. در صورت تمایل میتوانید از گوشی پزشکی دیجیتال هوشمند نبض دیدن فرمایید.

 

ادامه مقاله: استتوسکوپ (گوشی پزشکی) دیجیتال - قسمت دوم

مطالعه بیشتر:‌ مقاله جامع در مورد گوشی پزشکی (استتوسکوپ)

نظرات کاربران

دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید:
برای ثبت دیدگاه، ورود به سایت الزامی است. حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید.