بلاگ / مقاله ها / استتوسکوپ (گوشی پزشکی) دیجیتال (۱)

استتوسکوپ (گوشی پزشکی) دیجیتال (۱)

استتوسکوپ (گوشی پزشکی) دیجیتال (۱)

گوشی پزشکی دیجتال، وسیله ای است که علاوه بر داشتن قابلیتهای یک استتوسکوپ سنتی معمولی، امکاناتی دارد که هر پزشکی میتواند به کمک آنها، دایره وسیع تری از نیاز های خود را رفع کند.

يكي از ويژگي هاي بارز گوشي پزشكي ديجيتال، امكان تقويت ميزان صداي دريافتي است.

 

گوشي هاي پزشكي مكانيكي و سنتي در حالت معمول و در انواع مختلف، بيشتر نقش متمركز كردن صداي دريافتي را داشته و ميزان تقويت كردن صدا در آنها حدود ٢تا ٥ برابر است. تمام فرآيند دريافت و تقويت و هدايت صدا در اين گوشي ها به صورت مكانيكي انجام مي شود كه مشكلات خاص خود را نيز به همراه دارد. از جمله اين مشكلات علاوه بر كاهش ميزان صدا در طول مسير انتقال، محدوديت در طول تيوبهاي گوشي است.

 

اين در حالي است كه در گوشي هاي الكترونيك، ميزان تقويت صدا به حدود چند ده برابر ميرسد و قابليت كنترل بسيار بالاتري روي صداهاي دريافتي (از جمله تنظیم میزان بلندی،شنیدن همزمان صدا برای چند نفر، پردازش سیگنال های دریافتی و ...) وجود دارد. علاوه بر اينها امكان انتقال بدون مشكل تضعيف براي صدا و بلند تر كردن طول تيوب نيز وجود دارد. در كنار اين موارد ميتوان به امكان دريافت صدا از عمق بيشتر با وضوح بالاتر نيز اشاره كرد كه اين مورد نيز بر ميزان كارايي اين گوشي ها مي افزايد.

 

گوشي هاي پزشكي نبض ميزان صداي دريافتي را با اولويت حفظ اصالت صدا، تا بيش از ٢٠ برابر تقويت ميكند. اين در حالي است كه در مدل NS1 امكان شنيدن صدا با هندزفري نيز فراهم شده است كه اين خود علاوه بر كوچكتر كردن و قابل حمل تر كردن گوشي پزشكي، بسياري از چالشهاي گوشي هاي سنتي را رفع ميكند. اين گوشي ها علاوه بر داشتن مزيتهاي گوشي هاي الكترونيك، دقت خوبي نيز در تفكيك صداهاي دريافتي دارند كه در مطالب بعدي به تفصیل به آنها پرداخته خواهد شد.

 

دیدگاه ها

برای ثبت دیدگاه، ابتدا باید با اطلاعات کاربری خود وارد سایت شوید.