مقایسه فشارسنج امرون و بیورر - نبض هوشمند سلامت

مقایسه فشارسنج امرون و بیورر

برچسب‌ها:نقد و بررسی تجهیزات پزشکی
تاریخ بارگذاری:۱۴۰۱/۱۲/۲۲
تاریخ آخرین ویرایش:۱۴۰۱/۱۲/۲۲
تخصصی

با بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر به راحتی می‌توانید تفاوت‌های عملکردی، ظاهری و فنی این دو برند را تشخیص دهید. لزوما به دنبال یک فشارسنج بسیار گران‌قیمت نباشید. درواقع آن چیزی که سبب برتری برندهای مختلف نسبت به هم می‌شود، امکانات و ویژگی‌های هردستگاه است. شناخت تفاوت فشارسنج امرون و بیورر به شما این امکان را می‌دهد با توجه به نیاز خود، دستگاه موردنظرتان را انتخاب کنید.

بنظر شما ویژگی برتر فشارسنج امرون چیست که سهم زیادی از فروش فشارسنج را در جهان در اختیار دارد؟ آیا بهترین مارک فشار خون آلمانی یعنی فشارسنج بیورر توانسته است با برند امرون رقابت کند؟

این مقاله راهنمای خرید شما در جهت انتخاب بهترین مدل فشارسنج امرون یا بهترین مدل فشارسنج بیورر است.

 

عوامل مهم در بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر

تفاوت فشارسنج امرون و بیورر بسیار اندک است. اما برخی مواقع شما به دنبال خرید بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی هستید، درنتیجه بایستی آپشن‌های هرمدل را در نظر بگیرید.

 • اولین نکته‌ای که بایستی به آن توجه کنید، نوع دستگاه فشارسنج است. دستگاه فشارسنج انتخابی شما می‌تواند مچی یا بازویی باشد؛ همچنین عقربه‌ای یا دیجیتال باشد. معمولا دقیق‌ترین و بهترین فشارسنج دیجیتالی در دسته فشارسنج‌های دیجیتالی بازویی دسته‌بندی می‌شوند.
 • طول و اندازه کاف هردستگاه فشارسنج یکی از ویژگی‌های مهم در خرید بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی است. قبل از اینکه خرید خود را انجام دهید از اندازه مناسب کاف اطمینان کسب کنید.
 • داشتن حافظه داخلی یکی از آپشن‌های خرید بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی است. این ویژگی این امکان را به کاربر می‌دهد تا از طریق میانگین‌گیری نتایج، فشارخون خود را کنترل کنند.
 • سهولت استفاده از دستگاه فشارخون را نیز نباید نادیده گرفت. هرچقدر استفاده از دستگاه فشارخون حتی با کمک دفترچه راهنما راحت‌تر باشد، تقاضای خرید برای این مدل از دستگاه بالاتر است.
 • عمر باتری بالا و وزن مناسب از خصوصیات بهترین مدل دستگاه فشارخون است.

انتخاب بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی

تفاوت فشارسنج امرون و بیورر چیست؟

برای بررسی بهتر تفاوت فشارسنج امرون و بیورر، در این قسمت ویژگی‌ها و امکانات هرکدام را نام می‌بریم. ضمن بررسی قیمت فشارسنج بیورر و امرون سعی کردیم، در کنار بیان نقاط قوت، نقاط ضعف را نیز ذکر کنیم.

 

تفاوت فشارسنج امرون و بیورر- بررسی فشارسنج امرون

درجهت اولین تفاوت فشارسنج امرون و بیورر بایستی به محل ساخت هرکدام توجه کرد. فشارسنج امرون ساخت کشور ژاپن است و دارای کمترین خطا میان فشارسنج‌های موجود در بازار است. فشارسنج‌ امرون دارای امکاناتی نظیر هشدار فشارخون بالا، آریتمی قلبی، نشانگر صحیح بستن کاف، تکنولوژی Intellisense و حافظه داخلی است. سایر ویژگی‌های فشارسنج امرون عبارتند از:

 • طراحی بسیار زیبا بوده
 • دارا بودن امکانات بالا
 • کارکرد آسان

بررسی فشارسنج امرون M2، M3 و M6

لازمه بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر، شناخت محصولات هربرند است. ساده‌ترین و البته فشارسنج کاربردی امرون که حداقل آپشن‌ها را برای اندازه‌گیری دقیق فشارخون دارد، دستگاه فشارسنج M2 است.

البته لازم است برای خرید فشارسنج امرون M2 به اندازه کاف دقت کنید. دستگاه فشارسنج M2 دارای یک کاف با اندازه متوسط است که اگر دور بازو بزرگی دارید، این مدل مناسب شما نیست. بنابراین توصیه می‌شود سایر مدل‌های پرطرفدار فشارسنج امرون (M3 و M6) را درنظر بگیرید. فشارسنج امرون M3 برخلاف مدل M2 که تک کاربر است، قادر به ذخیره اطلاعات دو کاربر یعنی 60 رکورد می‌باشد. همچنین اگر کاف دو بازو شما به نادرستی بسته باشد، هشدار صحیح بستن کاف فعال می‌شود.

فشارسنج امرون M6، یک دستگاه فشارخون جدید شرکت امرون با ویژگی‌های منحصر به فرد است. از جمله ویژگی‌هایی که سبب برتری این مدل نسبت به سایر مدل‌ها می‌شود،  فناوری Intelli Wrap Cuff است. همچنین این دستگاه دارای دو سنسور است که سبب کاهش هشدار خطای محاسباتی می‌شود.

حال که بطور کلی با ویژگی‌های برند امرون درجهت بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر آشنا شدید؛ وقت آن است که ویژگی فشارسنج بیورر را نیز بررسی کنیم.

 

تفاوت فشارسنج امرون و بیورر- بررسی فشارسنج بیورر

فشارسنج بیورر ساخت کجاست؟ فشارسنج بیورر ساخت کشور آلمان است و امکانات متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. قیمت فشارسنج بیورر، ضمن کیفیت بالای دستگاه بسیار مناسب است. طراحی نوآورانه، فشارسنج بیورر را به یک فشارسنج با محبوبیت بالا تبدیل کرده است. معمولا تمامی فشارسنج‌های بیورر دارای یک صفحه بزرگ هستند که خوانایی اطلاعات را بالا می‌برند. البته درجهت سهولت کاربری، سیستم نوری پس زمینه نیز تعبیه شده است که کار با دستگاه را آسان‌تر کرده است. از دیگر ویژگی‌های مهم فشارسنج بیورر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تشخیص آریتمی و ضربان نامنظم قلب
 • قابلیت سخنگو بودن
 • امکان تنظیم به 4 زبان زنده
 • دارای حافظه داخلی

بررسی فشارسنج بیورر BM و BC

تقاضای خرید برای فشارسنج بیورر مدل BM نسبت به مدل BC بالاتر است. فشارسنج مچی بیورر با عنوان BC و فشارسنج بازویی بیورر با عنوان BM شناخته می‌شوند. تقریبا می‌توان اینطور گفت تشخیص آریتمی قلبی، داشتن حافظه داخلی درهر دو مدل مشترک است. کسانی که وزن بالایی دارند می‌توانند از فشارسنج مچی بیورر استفاده کنند اما به دلیل اینکه استفاده کاربر از این نوع فشارسنج دشوار است، فشارسنج بازویی بیورر طرفداران بیشتری دارد. برای استفاده از فشارسنج‌های مچی بایستی مچ دست خود را در سطح فشارسنج قرار دهید. معمولا فشارسنج‌های مچی بیورر قیمت پایین‌تری نیز دارند. اگر قصد خرید فشارسنج مچی دارید، برند بیورر نسبت به امرون بهتر است. بنابراین اولیت خرید فشارسنج مچی بیورر یکی دیگر از تفاوت فشارسنج امرون و بیورر است.

از محبوب‌ترین دستگاه‌های فشارخون بازویی، فشارسنج بیورر مدل  bm55، bm 77 و bm 57 است. برای مثال فشارسنج bm 77 بیورر دارای قابلیت اتصال به بلوتوث، استفاده توسط دو کاربر، تشخیص آریتمی قلبی، خاموشی خودکار و دارای دکمه‌های لمسی است.

 

تفاوت فشارسنج امرون و بیورر در قیمت

تفاوت فشارسنج امرون و بیورر در قیمت، یکی دیگر از عواملی است که باید قبل از خرید بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی در نظر بگیرید. قیمت فشارسنج بیورر همانند امرون با توجه به امکانات و ویژگی‌های منحصر به فرد هردستگاه تعیین می‌شود. بنابراین ابتدا بهتر است ویژگی‌های مدنظر خود را مشخص کنید سپس مدل دلخواه را انتخاب کنید.

 

خرید بهترین مدل فشارسنج بیورر-فشارسنج BM85

فشارسنج بازویی بیورر مدل BM85 برنده جوایز Reddot ،Plusx  و  Technik Zu Hauseشده است و جز بهترین فشارسنج‌های بازار جهانی است. در همین راستا تصمیم گرفتیم، فشارسنج bm85 به عنوان بهترین فشارسنج کمپانی آلمانی بیورر معرفی کنیم. تفاوت فشارسنج امرون و بیورر در ویژگی‌ها و خصوصیات هردستگاه است. درصورتی که پس از بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر قصد خرید از برند بیورر دارید، بهتر است مدل bm85 انتخاب کنید.

این مدل از دستگاه فشارسنج بیورر دارای دکمه‌های لمسی با نور آبی است که استفاده از آن را بسیار راحت‌ کرده است. همچنین دارای قابلیت تشخیص آریتمی قلبی است بدین شکل که پس از اندازه‌گیری فلشی روی صفحه بزرگ این دستگاه نمایان می‌شود و به شما کمک می‌کند وضعیت سلامتی خود را پیگیری کنید.

فشارسنج بیورر bm85 دارای دو حافظه با 60 رکورد برای هرنفر است. این ویژگی در کمتر فشارسنج‌های دیجیتال با این قیمت مشاهده می‌شود. همچنین می‌تواند فشارخون بیمار را در 7 روز و شب میانگین بگیرد. به دلیل اینکه اندازه نمایشگر این دستگاه مناسب است، خوانایی اعداد بالا می‌رود و افراد مسن می‌توانند از این دستگاه به راحتی استفاده کنند. درصورت اینکه از کاف به روش نادرستی استفاده کنید و یا اشتباه ببندید، هشدار خطای محاسباتی نمایش داده می‌شود.

ضمن اینکه دارای نشانگر اختصاصی حالت استراحت برای اندازه‌گیری دقیق است، ویژگی‌های فوق‌العاده دیگری نیز دارد.

از دیگر ویژگی‌های مهم و دلایل خرید بهترین مدل فشارسنج بیورر bm85 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب دور بازوی ۲۲ تا ۳۶ سانتی متر
 • انتقال بی سیم مقادیر اندازه گیری شده
 • شامل رابط کامپیوتر و کابل USB
 • نگهدارنده بازوبند
 • قابلیت شارژ با پورت USB
 • نشانگر تعويض باتری
 • نمایش تاریخ و زمان
 • خاموشی خودکار

خرید بهترین مدل فشارسنج بیورر-فشارسنج BM85

 

خرید بهترین مدل فشارسنج امرون - M3

در بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر، فشارسنج امرون مدل M3 دارای کیفیت بالا در گروه فشارسنج سری M است. قیمت فشارسنج امرون مدل M3 با توجه به امکانات بروز بسیار مناسب است و می‌تواند جز اقتصادی‌ترین فشارسنج‌های موجود در جهان دسته‌بندی شود. کیفیت ساخت این دستگاه سبب شده است در ایران نیز بسیار پرطرفدار باشد.

فشارسنج امرون مدل M3 دارای کاف با اندازه 22 تا 42 سانتی‌متر و حافظه داخلی با 60 رکورد برای هرنفر است. دوکاربر بطور همزمان می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند. همچنین درجهت جلوگیری از تخلیه باتری، قابلیت خاموشی خودکار پس از 5 دقیقه در فشارسنج امرون مدل M3 گنجانده شده است. دربررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر می‌توان گفت، اگر کاف دستگاه نادرست بسته شود؛ نشانگر خطای محاسباتی در فشارسنج بیورر نمایان می‌شود. ولی در فشارسنج امرون مدل m3 پس از اینکه کاربر بطور صحیح کاف را ببندند، نشانگر OK روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.

همچنین می‌توان تفاوت فشارسنج امرون و بیورر را در فناوری Intellisense دانست. کاف فشارسنج امرون مدل m3 بطور خودکار تا زمانی که نیاز است باد می‌شود و هنگام تخلیه، فشارخون بیمار اندازه‌گیری خواهد شد. البته این مورد را نیز در بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر بایستی ذکر کرد تنها مدل m6 امرون دارای قابلیت اتصال به اپلیکیشن است. درصورتی که فشارسنج BM85 می‌تواند به اپلیکیشن HealhManager متصل شود.

از دیگر ویژگی‌ و البته دلایل خرید بهترین مدل فشارسنج امرون مدل m3 می‌توان به موارد زیر را اشاره کرد:

 • مجهز به تشخیص دهنده ضربان قلب نامنظم
 • دارای هشداردهنده‌ی فشارخون بالا
 • قابلیت محاسبه میانگین فشار خون
 • دارای علامت بستن صحیح کاف

 خرید بهترین مدل فشارسنج امرون M3

جمع‌بندی

خرید بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی باعث می‌شود تعداد دفعاتی که به پزشک مراجعه می‌کنید، کاهش یابد. در حالت کلی بیشتر برندهای فشارسنج دیجیتالی در بازار ایران دارای کیفیت بسیار بالا هستند. بنابراین نمی‌توان گفت دلایل خرید بهترین مدل فشارسنج امرون به مراتب بیشتر از دلایل خرید بهترین مدل فشارسنج بیورر است. شما بایستی درجهت بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر ابتدا بایستی درباره هربرند و ویژگی‌های عمومی هردستگاه تحقیق کنید. ما در این مقاله سعی کردیم عواملی را بیان کنیم که در بررسی تفاوت فشارسنج امرون و بیورر حائز اهمیت هستند!

 

اشتراک‌گذاری مقاله

نظرات: 0 عددافزودن نظر

مطالب مشابه

مشاهده همه
همراهان نبض

به ما اعتماد کرده‌اند