معرفی، نقد و بررسی فشارسنج های گلامور - نبض هوشمند سلامت

معرفی، نقد و بررسی فشارسنج های گلامور

برچسب‌ها:نقد و بررسی تجهیزات پزشکی
تاریخ بارگذاری:۱۴۰۱/۱۱/۱۷
تاریخ آخرین ویرایش:۱۴۰۱/۱۱/۱۷
عمومی

اگر قصد خرید فشارسنج دیجیتالی و یا از نوع فشارسنج بازویی دارید، قطعا با انبوهی از فشارسنج‌های متنوع در بازار روبه رو خواهید شد. انتخاب فشارسنجی که بتواند مطابق با نیاز شما باشد می‌تواند کار دشواری باشد. برند گلامور یکی از بهترین برند‌های فشارسنج‌های دیجیتالی و بازویی است که در ایران عرضه می‌شود. دستگاه فشارخون گلامور نیز بدلیل ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای که دارد، در ایران بسیار پرطرفدار است.

وجود دستگاه فشارخون گلامور (Glamor) در هرخانه‌‌ای که افراد حاضر در خانه مبتلا به فشارخون هستند، واجب است. همانطور که می‌دانید افرادی که به بیماری فشارخون مبتلا هستند، لازم است بطور مداوم فشارخون را اندازه‌گیری کنند. بی‌توجهی به افزایش یا کاهش فشارخون منجر به عواقب خطرناکی خواهد شد که خیلی سخت جبران می‌شود. بدلیل اینکه فشارخون هیچگونه علائمی ندارد و فرد باید بصورت پیوسته و مرتب فشار را اندازه‌گیری نماید.

با توجه به مطالب فوق، حتما پی‌ بردید که دستگاه فشارخون یکی از نیازهای افراد مبتلا به این بیماری است. اما دستگاه فشارخون گلامور ساخت کجاست؟ چه ویژگی‌هایی دارد؟ بهترین نوع دستگاه فشارخون گلامور کدام است؟

استفاده از دستگاه فشارخون گلامور همانند هر نوع دستگاهی نیازمند اصولی است. رعایت نکردن هراصولی می‌تواند سبب نتیجه اشتباه شود. ما در این مقاله بصورت اختصاصی مطالبی درباره نقد دستگاه فشارخون گلامور بیان کردیم. امیدواریم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دستگاه فشارخون گلامور

زمانی که صحبت از خرید دستگاه فشارخون می‌شود اکثر افراد به دنبال خرید فشارسنجی هستند که کار با آن آسان است. حال تصور کنید در خانه افراد مسن مبتلا به این بیماری هستند، توصیه می‌شود روزی دوبار بایستی فشارخون را اندازه‌گیری کنند. قطعا راحتی کار با دستگاه یکی از مزیت‌ها و برتری دستگاه فشارخون گلامور نسبت به سایر دستگاه‌ها است. نه تنها استفاده از آن بسیار راحت است بلکه، کیفیت ساخت دستگاه فشارخون گلامور نیز بسیار بالا است.

حال در ادامه مطالب قصد داریم بطور دقیق‌تر مدل‌های مختلف دستگاه فشارخون گلامور(Glamor) را بررسی کنیم.

دستگاه فشارخون گلامور مورد بررسی در این مقاله:

 • دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112
 • دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA
 • دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New
 • دستگاه فشارخون گلامور مدل  PG-800B19L

بهترین مدل فشارسنج گلامور

دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112

 یکی از بهترین فشارسنج‌های حال حاضر دنیا است. ویژگی مهم دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112، تکنولوژی DPDE است که در همین راستا دقت بالایی در اندازه‌گیری فشارخون و تعداد ضربان قلب دارد. محدوده بسیار خاصی برای اندازه‌گیری فشارخون و تعداد ضربان قلب تعیین نشده است و فرد می‌تواند با خیال راحت از این دستگاه فشارخون گلامور مدل بازویی استفاده کند.

لوازم جانبی دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112 شامل یک کیف ضدضربه، آداپتور، دفترچه راهنما و دو عدد کاف (ساده و فنری) است. نکته قابل توجه در دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112 استفاده از باتری قلمی است. زمانی که شما به برق دسترسی ندارید می‌توانید از 4 باتری قلمی برای راه‌اندازی دستگاه استفاده کنید. البته هنگام خرید 4 باتری قلمی در جعبه وجود ندارد و بایستی بصورت جداگانه تهیه شود.

دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112 دارای 60 حافظه ذخیره‌سازی برای دوکاربر است. صفحه LCD، طراحی بی‌نظیری دارد طوری که ضربان قلب، میزان مصرف باتری و عدد فشارخون را بخوبی نشان می‌دهد.

همانطور که بیان کردیم دوعدد کاف در بسته‌بندی دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112 وجود دارد. درواقع هدف از طراحی کاف ساده و فنری راحتی در اندازه‌گیری فشارخون است. درصورتی که بستن کاف به دور بازو سخت و دشوار باشد می‌توانید از کاف فنری استفاده کنید. کاف ساده که بصورت پارچه‌ای ارائه می‌شود در اغلب زمان‌ها نیاز به فرد دوم درجهت بستن دارد.

دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112

ویژگی‌های مهم دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112:

 • دارای کاف پارچه‌ای (دوربازو 22 تا 32 سانتی‌متر) و کاف فنری (22 تا 42 سانتی‌متر)
 • میزان دقت در مورد فشار: مثبت و منفی 3 میلیمتر جیوه یا مثبت و منفی 2 درصد
  میزان دقت در مورد ضربان: 4% در تشخیص نتیجه
 • قابلیت تشخیص آریتمی قلبی
 • دارای 5 سال گارانتی شرکتی

 

دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-1112

ویژگی‌ها

نمایشگر

نمایشگر ضربان قلب، نبض، میزان مصرف باطری (خاموشی خودکار درصورت استفاده نکردن از دستگاه)، فشار ماکزیمم، فشار مینیمم

منبع انرژی

4 عدد باتری قلمی همراه با آداپتور

حافظه

400 نوبت اندازهگیری

محدوده ضربان نبض

199 - 40 ضربه در هر دقیقه

محدوده ضربان قلب

بین 199 - 40 ضربه در هر دقیقه

محدوده حداکثر فشارخون

بین 250 - 50 میلیمتر جیوه

 

دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA

مدل دیگری که قصد معرفی آن را داریم، دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA است. نمایشگر دیجیتالی بزرگ اولین ویژگی است که سبب جذب مصرف کننده می‌شود. این صفحه نمایش مجهز به نور پس‌زمینه آبی است که در شب یا نبود نور اعداد بخوبی نمایش داده شوند و خوانا باشند. برای راحتی بیشتر خریدار، نمودار سطح فشارخون در کنار دستگاه قرار داده شده است.

علاوه بر موارد فوق، سیستم هشدار حرکت نیز در دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA تعبیه شده است. این سیستم هوشمند به این شکل است که هنگامی که بازو تکان خورد یا هنگام حرکت باشید، سیستم هشدار می‌دهد. درواقع این ویژگی در دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA به شما کمک می‌کنید متوجه شدید که آیا عدد نهایی فشارخون صحیح است یا خیر! بنابراین اندازه‌گیری دقیق فشارخون و تعداد ضربان قلب در دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA به راحتی انجام می‌شود.

در حین اندازه‌گیری فشارخون در برخی دستگاه‌ها، در بازو احساس سفتی می‌کنید، این موضوع می‌تواند یک چالش جدی برای افراد مسن باشد. دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA دارای دو کاف است که برای حل این چالش با دو اندازه ارائه شده است. سایز کاف برای اندازه‌ دور بازو 23 تا 43 سانتی‌متر و 23 تا 33 سانتی متر مناسب است. همچنین بهتر است بدانید در ساخت کاف دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA درجهت جلوگیری از ایجاد حساسیت پوستی، از لاتکس استفاده نشده است.

ویژگی‌های کلیدی دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA:

 • فشارسنج بازویی گلامور مدل  HL858NAدارای قابلیت خاموشی خودکار بوده تا میزان مصرف انرژی توسط باتری زیادی نباشد.
 • دارای اقلام همراه کیف ضدضربه، دو عدد کاف بازوبند و آداپتور
 • نوع صفحه نمایشگر LCD
 • قابلیت تنظیم و نمایش تاریخ و ساعت
 • خاموشی خودکار دستگاه بعد از یک دقیقه

 

دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA

ویژگی‌ها

وزن

250 گرم

منبع انرژی

4 عدد باتری نیم قلمی آلکالین همراه با آداپتور

حافظه

120 حافظه برای دوکاربر

خصوصیات

مجهز به آشکارساز ضربان نامنظم قلب (IHB)-نمایش ضربان قلب نامنظم- مجهز به نور پس‌زمینه آبی- دارای سیستم تشخیص حرکت

دقت در اندازه‌گیری فشارخون

3± میلی متر جیوه

محدوده اندازه‌گیری فشارخون

280∼40 میلی متر جیوه

محدوده اندازه‌گیری ضربان قلب

199∼40 ضربه در دقیقه

 

دستگاه فشارخون گلامور بازویی مدل HL858NA

 

دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New- فشارسنج سخنگو

دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New را با نام فشارسنج سخنگو نیز می‌شناسند. مدل TMB-986New بصورت دیجیتالی است و روی بازو نصب می‌شود. با خرید و استفاده مداوم از فشارسنج سخنگو گلامور خیالتان از بابت اندازه‌گیری دقیق فشارخون راحت باشد. دو کاربر بصورت جداگانه می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند. برای هر کدام 60 مورد ذخیره می‌شود که فشارخون‌های ذخیره شده طبق تاریخ و ساعت نمایش داده می‌شوند.

می‌توان گفت دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New، بهترین دستگاه فشارخون برای بزرگسالان و افراد مسن است. حال چرا؟ این مدل مجهز به قابلیت سخنگوی فارسی است یعنی پس از اندازه‌گیری اعداد روی صفحه نمایش را می‌خواند. همچنین صفحه نمایشگر دارای طول و عرض مناسبی است که خوانایی را افزایش می‌دهد. امکان خطای محاسبانی در اندازه‌گیری فشارخون توسط این دستگاه وجود ندارد اما ممکن است شما طریقه کار با دستگاه را بلد نباشید. دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New دارای دفترچه فارسی است که توصیه می‌شود حتما مطالعه کنید. درصورت ایجاد خطای محاسبانی، دستگاه هشدار می‌دهد.

ویژگی قابل توجه دیگر در دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New، قابلیت تشخیص آریتمی قلبی است. فشارسنج سخنگو گلامور هوشمند است و فشارخون بالا را هشدار می‌دهد.

منبع تغذیه فشارسنج سخنگو گلامور برق و باتری است. بسیاری از محصولات مشابه فاقد آداپتور هستند اما یکی از اقلام همراه این دستگاه آداپتور است و در همین راستا دیگر نیازی به هزینه مجدد نخواهد بود.

دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New

 

ویژگی‌های مهم دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New- فشارسنج سخنگو عبارتند از:

 • طراحی بی‌نظیر و منحصر به فرد
 • قابلیت خاموشی خودکار بعد از یک دقیقه
 • دارای تشخیص آریتمی قلبی
 • قابلیت اندازه گیری میانگین سه مقدار آخر فشارخون
 • دارای دو کاف (فنری و دیجیتالی) برزنتی

دستگاه فشارخون گلامور مدل TMB-986New- فشارسنج سخنگو

ویژگی‌ها

وزن

300 گرم

منبع انرژی

برق و باتری (دارای آداپتور همراه)

حافظه

120 حافظه برای دوکاربر

خصوصیات

قابلیت اعلان صوت- سنجش ضربان قلب- قابلیت تشخیص آریتمی- هشدار خطای محاسباتی- نمایشگر تعویض باتری- صفحه نمایشگر بزرگ

دقت در اندازه‌گیری فشارخون

4% فشارخون

دقت در اندازه‌گیری ضربان قلب

5% ضربان قلب

محدوده اندازه‌گیری ضربان قلب

40 الی 199 بار ضربه در دقیقه

 

فشارسنج بازویی گلامور مدل PG-800B19L

فشارسنج بازویی گلامور مدل PG-800B19، دومین دستگاه فشارخون سخنگوی گلامور که به شما معرفی می‌کنیم. همانند مدل TMB-986New، قابلیت سخن گفتن و خواندن از روی صفحه نمایش را دارد. پردازش و اندازه‌گیری فشارخون در این دو دستگاه تقریبا همانند یکدیگر است. اما حافظه دستگاه فوق دارای 90 عدد است و تنها یک کاربر می‌تواند از این دستگاه استفاده کند. فشارسنج بازویی گلامور مدل PG-800B19، سه فشار آخر را میانگین می‌گیرد و روی صفحه نمایشگر نشان می‌دهد.اندازه صفحه نمایشگر در این نوع از دستگاه فشارخون گلامور سخنگو به نسبت بزرگ و مناسب است. تاریخ و ساعت، میزان شارژ باتری، اندازه ضربان قلب و فشارخون با سایز مناسبی روی صفحه نمایشگر نمایان می‌شود.

برای شارژ کردن دستگاه فشارخون گلامور مدل PG-800B19 دو قابلیت وجود دارد. می‌توانید از آداپتور همراه استفاده کنید یعنی درواقع از طریق برق شهری دستگاه‌ها روشن کنید و همچنین می‌توانید منبع انرژی دستگاه‌ را از طریق 4 باتری قلمی تامین کنید. بنابراین منبع تغذیه این مدل از دستگاه فشارخون گلامور همانند سایر مدل‌ها، باتری و برق شهری است.

دستگاه فشارخون گلامور مدل PG-800B19 دارای اقلام همراه کیف ضدضربه، دفترچه راهنما، دوعدد کاف فنری و ساده و آداپتور است. همچنین نکته جالب در این مدل، ضد آب و ضدضربه بودن دستگاه است.

فشارسنج بازویی گلامور مدل PG-800B19

 

ویژگی‌های فشارسنج بازویی گلامور مدل PG-800B19:

 • دارای طبقه‌بندی WHO
 • خاموشی خودکار بعد از 1 دقیقه
 • صفحه نمایش LCD بزرگ
 • کاف‌ها به ابعاد ۳۲-۲۲ سانتی متر و ۴۲-۲۲ سانتی متر
 • 5 سال گارانتی

 

فشارسنج بازویی گلامور مدل PG-800B19

ویژگی‌ها

وزن

750 گرم

منبع انرژی

برق و باتری (دارای آداپتور همراه)

حافظه

90 حافظه تک کاربر

خصوصیات

قابلیت اعلان صوت- سنجش ضربان قلب- قابلیت تشخیص آریتمی- هشدار خطای محاسباتی- نمایشگر تعویض باتری- صفحه نمایشگر بزرگ- دارای قابلیت تنظیم زمان و ساعت

دقت در اندازه‌گیری فشارخون

 میلی متر جیوه3±

دقت در اندازه‌گیری ضربان قلب

5% ضربان قلب

محدوده اندازه‌گیری ضربان قلب

40 الی 199 بار ضربه در دقیقه

 

معایب فشارسنج گلامور

دستگاه فشارخون گلامور یکی از بهترین دستگاه‌هایی است که می‌توانید تهیه کنید اما آیا به نظر شما این دستگاه پرطرفدار ایراداتی نیز دارد؟ معایب دستگاه فشارسنج گلامور بسیار ناچیز است. بیشتر افرادی دستگاه فشارخون گلامور را خریداری کردند از خریدشان راضی هستند اما نظرات اکثر این افراد در یک نقطه ضعف مشترک است.

قیمت بالای دستگاه فشارخون گلامور همیشه باعث گله مصرف‌کنندگان شده است. حال تصور کنید در ایران با بالا رفتن قیمت ارز، قیمت دستگاه فشارخون گلامور نیز دارای نوسان می‌شود.

یکی دیگر از معایب دستگاه فشارخون گلامور، شیوه بستن کاف به دور بازو است. کارشناسان توصیه می‌کنند حتما مدل بازویی دستگاه فشارخون گلامور را تهیه کنید. اما باید بدانید بایستی دفترچه راهنما را مطالعه کنید زیرا درصورتی که کاف کمی شل یا سفت بسته شود، امکان خطا در محاسبات وجود دارد. همچنین می‌توانید از راهنمای مخصوص هرکاف که روی کاف نوشته شده است، نیز استفاده کنید.

 

دستگاه فشارخون گلامور ساخت کجاست؟

شرکت گلامور در سال 2003 در آلمان تاسیس شده است، بنابراین دستگاه فشارخون گلامور تولید کشور آلمان است. اما با گذر زمان این شرکت بیشرفت‌های زیادی در سطح بین‌المللی کرده است و شرکت‌های متعددی از برند گلامور در سراسر جهان احداث شده است. حال بیشتر دستگاه‌های فشارخون گلامور که وارد ایران می‌شود ساخت کشور چین و تحت لیسانس آلمان است.

 

نتیجه‌گیری

دستگاه فشارخون گلامور بدلیل دقت بالا در اندازه‌گیری و طراحی زیبا، انتخاب بسیاری از افراد است. درصورتی که می‌خواهید دستگاه فشارخون مدل بازویی خریداری کنید، توصیه می‌شود مدل‌های مختلف گلامور را بررسی کنید. اندازه‌گیری ضربان قلب و فشارخون در این دستگاه با دقت و حساسیت بالا انجام می‌شود اما قیمت آن از نقاط ضعف دستگاه به شمار خواهد رفت. تقریبا می‌توان گفت داشتن حافظه ذخیره یکی از ویژگی‌های مشترک در تمام مدل‌های دستگاه فشارسنج گلامور است.

ما در این مقاله سعی کردیم با مقایسه دقیق و توضیح ویژگی‌های دستگاه فشارخون گلامور به شما کمک کنیم تا با اطمینان بهترین دستگاه فشارخون گلامور را خریداری کنید. شما می‌توانید از میان 4 محصول نام برده شده دستگاه فشارخون گلامور هرکدام را که مطابق با نیازهایتان است، تهیه کنید.

اشتراک‌گذاری مقاله

نظرات: 0 عددافزودن نظر

مطالب مشابه

مشاهده همه
همراهان نبض

به ما اعتماد کرده‌اند