فشارسنج خوب چی بخریم؟ - نبض هوشمند سلامت

فشارسنج خوب چی بخریم؟

برچسب‌ها:نقد و بررسی تجهیزات پزشکی
تاریخ بارگذاری:۱۴۰۱/۱۲/۸
تاریخ آخرین ویرایش:۱۴۰۱/۱۲/۱۳
عمومی

هنگامی که قصد دارید بهترین دستگاه فشار خون در بازار تهیه کنید، عوامل بسیار زیادی در تصمیم‌گیری نهایی شما موثر هستند. اگر بخواهید از راهنمایی دوستان و آشنایان برای خرید بهترین دستگاه فشار خون استفاده کنید، قطعا سردرگم خواهید شد. حتما با شنیدن انواع دستگاه‌های فشار خون بیشتر دچار چالش می‌شوید. بهترین دستگاه فشار خون بستگی به شرایط شما دارد، اما چرا باید دستگاه فشار خون را تهیه کنیم؟

افرادی که فشار خون بالا دارند بایستی مراقب اعداد فشار خون خود باشند. کنترل کردن فشار خون با خرید بهترین دستگاه فشار خون شاید کمترین کاری باشد که هر شخص مبتلا به این بیماری باید انجام دهد. تحقیقات نشان داده است، نظارت مداوم بر فشار خون می‌تواند منجر به کاهش عدد فشار خون شود. مزیت استفاده از بهترین دستگاه فشار خون این است که می‌دانید عدد نماش داده شده دقیق و متناسب با شرایط شما است.

ما در این مقاله تمام عواملی که سبب انتخاب بهترین دستگاه فشار خون می‌شود را توضیح داده‌ایم. زیرا شما بایستی قبل از خرید بهترین دستگاه فشار خون مطمئن شوید، انتخاب شما بهترین تصمیم در جهت خرید فشارسنج بوده است. ما با ما همراه باشید!

 

فشارسنج خوب چی بخرم؟

فشارسنج خوب چی بخرم؟ بهترین دستگاه فشار خون بازویی چیست؟ بهترین دستگاه فشار خون مچی، چه دستگاهی است؟ در انتهای این مقاله می‌توانید به هر اطلاعاتی که درجهت خرید بهترین دستگاه فشار خون لازم است، دست یابید.

ما بیان کردیم بهترین دستگاه فشار خون، دستگاهی است که با توجه به نیاز شما طراحی شده باشد. اما چطور باید بهترین دستگاه فشار خون انتخاب کنیم؟ ما در این مقاله از چند جهت انواع دستگاه‌های فشار خون بررسی کردیم که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

فشارسنج بازویی یا فشارسنج مچی: فشارسنج‌های بازویی نسبت به فشارسنج‌های مچی از دقت بالاتری برخوردار هستند. ما در مقاله بیشتر تمرکزمان روی نقد و بررسی فشارسنج بازویی است، البته سعی کردیم بهترین دستگاه فشار خون مچی را نیز معرفی کنیم.

کاف دستگاه فشار خون: دستگاه‌های فشار خون معرفی شده در این مقاله، دارای این قابلیت هستند که بطور خودکار باد شوند. اگر یک دستگاه فشار خون خانگی می‌خرید، با داشتن این قابلیت خیالتان راحت خواهد بود.

خوانایی صفحه نمایش: اعداد در صفحه نمایش بهترین دستگاه فشار خون به بهترین شکل نمایش داده می‌شود. خوانایی صفحه نمایش نیز از دیگر خصوصیات بهترین دستگاه فشار خون است.

ویژگی‌های اختصاصی: ما به دنبال بهترین دستگاه فشار خون هستیم، بنابراین بایستی دارای ویژگی‌های مهم مانند تشخیص آریتمی قلبی باشد.

کاربر پسند: پاسخ دادن به این سوال که فشارسنج خوب چی بخرم شاید کاربر پسند بودن آن نقش مهمی ایفا کند. بهترین دستگاه فشار خون در هر برندی را بررسی کردیم که دستورالعمل‌های ساده‌ای برای راه‌اندازی دارند.

قیمت: انواع دستگاه‌های فشار خون دارای طیف گسترده‌ای از قیمت هستند. در نگارش این مقاله، قیمت بهترین دستگاه فشار خون از جمله نکاتی است که به آن توجه کردیم.

 

انواع دستگاه‌های فشارخون دیجیتالی

بهترین دستگاه فشار خون در دو نوع عرضه خواهد شد:

 1. دستگاه فشار خون مچی
 2. دستگاه فشار خون بازویی

تحقیقات نشان داده دستگاه فشارسنج بازویی می‌تواند بهترین دستگاه فشار خون نسبت به دستگاه فشار خون مچی باشد. دستگاه فشارسنج بازویی دقت بسیار بالایی دارد ولی دستگاه فشار خون مچی می‌تواند کاربر پسندتر باشد. همانطور که از اسم دستگاه فشارسنج بازویی مشخص است، این دستگاه بایستی روی بازوی شما قرار گیرد. بنابراین اگر لباس بر تن شما است باید آستین لباس را در بیارید و یا تا جای ممکن بالا ببرید. البته امکان دارد کاف دستگاه به اشتباه بسته ‌شود و یا از دستورالعمل‌های بستن کاف نیز پیروی ‌نشود. ما در این مقاله سعی کردیم بهترین دستگاه فشار خونی معرفی کنیم که به سیستم هشدار نادرست بستن کاف هوشمند باشد.

حال چرا برخی از بیماران ترجیح می‌دهند از دستگاه فشار خون مچی استفاده کنند؟

فشارسنج مچی

بیمارانی که دور بازوی بزرگتری نسبت به سایر افراد دارند، ممکن کار با فشارسنج بازویی برای این افراد مشکل باشد. توجه کنید کاف فشارسنج بازویی هرگز نباید سفت یا شل بسته شود. بنابراین برخی از افراد بدلیل راحتی در استفاده و سبک بودن آن تصمیم می‌گیرند فشارسنج مچی خریداری کنند. باید بدانید حتما طبق دستورالعمل انجام شود زیرا در غیر این صورت قطعا خطا می‌دهد.

اگر می‌خواهید بهترین دستگاه فشار خون خانگی موجود در بازار تهیه کنید، توصیه ما خرید دستگاه فشارسنج بازویی است. دستگاه فشارسنج مچی بایستی پس از بسته شدن، هم راستا با قلب باشد پس باید دست خود را بالا بیاورید ولی مدل بازویی اینطور نیست. اغلب افراد سالمند هنگام اندازه‌گیری فشار خون از طریق دستگاه فشارسنج مچی دچار خطا خواهند شد و عدد نادرستی را دریافت می‌کنند.

 

چند مدل از بهترین دستگاه فشار خون بازویی

پیشرفت تکنولوژی در تولید بهترین دستگاه فشار خون بازویی موثر می‌تواند خطر ناشی از افزایش یا کاهش فشار خون را از بیماران دور نگه دارد. در این قسمت دو برند از بهترین دستگاه فشار خون بازویی دیجیتال را معرفی می‌کنیم که استفاده از آنها بسیار راحت است. برندهای بهترین دستگاه فشار خون بررسی شده در این بخش: بیورر و امرون

 

بهترین دستگاه فشار خون بازویی بیورر

فشارسنج بیورر ساخت کجاست؟ این فشارسنج ساخت کشور آلمان است که در ایران جز بهترین دستگاه فشار خون است. دو مدل از فشارسنج بیورر از فیلترهای بهترین دستگاه فشار خون رد شده اند که در این قسمت معرفی می‌کنیم:

 1. فشارسنج بیورر مدل BM55
 2. فشارسنج بیورر سخنگو- مدل BM53

 

بررسی بهترین دستگاه فشار خون برند بیورر مدل BM55

فشارسنج بیورر مدل BM55 با قابلیت‌های پیشرفته می‌تواند به عنوان بهترین دستگاه فشار خون بازویی خارجی خریداری شود. این دستگاه فشار خون روی بازو بسته می‌شود و سایز کاف آن برای سایز 22 تا 36 سانتی‌متر مناسب است. دارای حافظه ذخیره اطلاعات برای دوکاربر مختلف است که در 60 جایگاه حافظه ذخیره می‌کند. کاربر می‌تواند از طریق دکمه لمسی حافظه مورد نظر خود را انتخاب کنید. صفحه نمایشی که اطلاعات را نشان می‌دهد به درستی طراحی شده است طوری که اعداد با سایز بزرگ نمایش داده می‌شوند و سایر اطلاعات به راحتی قابل خواند است. تمام ویژگی‌های این مدل از فشارسنج بیورر برای خرید به عنوان بهترین دستگاه فشار خون به شمار می‌رود. سایر ویژگی‌های منحصر به فرد این مدل از بهترین دستگاه فشار خون عبارتند از:

 • تشخیص آریتمی قلبی
 • محاسبه میانگین نتایج در 7 روز
 • دارای نشانگر استراحت
 • تامین منبع انرژی از طریق برق و آداپتور
 • نمایشگر بسیار بزرگ با نور پس زمینه مناسب
 • اتصال به کامپوتر با USB

بهترین دستگاه فشار خون بیورر BM55

فشارسنج بیورر سخنگو- مدل BM53

بهترین دستگاه فشار خون باید بتواند با درنظر گرفتن تمام شرایط شما بهترین فشار خون را نشان دهد. فشارسنج بیورر سخنگو- مدل BM53 می‌تواند نتایج به دست آمده را به 4 زبان از جمله زبان فارسی بیان کند. شما می‌توانید صدا را تا هر میزانی که بخواهید حتی صفر تنظیم کنید. سایز صفحه نمایشگر در فشارسنج بیورر سخنگو- مدل BM53 مناسب است و برای افراد مسن بسیار خوانا است.

فشارسنج بیورر سخنگو- مدل BM53، دو کاربره است و اطلاعات هرکاربر همراه با تاریخ و ساعت اندازه‌گیری 60 مرتبه در حافظه ذخیره می‌شود. این دستگاه همانند مدل قبلی می‌تواند میانگین فشار خون را در 7 روز محاسبه کند. این دستگاه قابلیت اتصال به آداپتور شهری را دارد و از طریق 4 باتری 1.5 ولتی شارژ می‌شود. درصورتی که شارژ باتری درحال اتمام باشد، نشانگر تعویض باتری روشن خواهد شد. سایر ویژگی‌های این بهترین دستگاه فشار خون سخنگو شامل موارد زیر است:

 • سایز کاف 22 تا 36 سانتی‌متر
 • دارای رنگ‌بندی نمایش محدوده فشار
 • مجهز به سیستم اتوماتیک ورود هوا به دستگاه

بهترین دستگاه فشار خون بازویی ساخت ایران- بلوتوث دار

دستگاه فشارسنج NB1 به عنوان بادقت‌ترین و بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی بلوتوث دار ساخت ایران شناخته شده است. این دستگاه فشارسنج سنجش فشار و اندازه‌گیری تعداد ضربان قلب را بصورت کاملا اتوماتیک انجام می‌دهد. وزن این دستگاه بسیار مناسب است طوری که به راحتی می‌توان آن را حمل کنید. دستگاه فشارسنج NB1 دارای مجوز CE اروپا و FDA امریکا است. این نوع از دستگاه های فشار خون دیجیتال به دلیل کارایی آسانشان و دقت بالا از طرف انجمن قلب آمریکا نیز به عنوان بهترین نوع دستگاه فشار خون برای استفاده در خانه معرفی شده اند.

دوکاربر می‌توانند از بهترین دستگاه فشار خون نبض مدل NB1 استفاده کنند و اطلاعات 90 مرتبه در حافظه داخلی دستگاه ذخیره می‌شود. ذخیره فشار خون و یا ضربان قلب بسیار حائز اهمیت است زیرا از این طریق می‌توانید بخوبی فشار خود را کنترل و ثابت نگهدارید و همچنین یک قابلیت درجهت ارسال اطلاعات به پزشک است.

بهترین دستگاه فشار خون برای افراد مسن بایستی دارای صفحه نمایش به نسبت بزرگ با نور مناسب باشد که خوانش اعداد ممکن باشد. از این رو دستگاه فشارسنج NB1 برای افراد مسن می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

اتصال به اپلیکیشن نبض آوا از طریق بلوتوث و بدون استفاده از سیم، می‌تواند ویژگی باشد که خصوصیات بهترین دستگاه فشار خون بازویی بسیار نزدیک شود. پس از اتصال به اپلیکیشن نبض آوا می‌توانید تمام فشار خون‌های خود را بصورت هفتگی، ماهانه و سالانه توسط یک نمودار مشاهده کنید.

از دیگر ویژگی‌های دستگاه فشارسنج NB1 که سبب برتری این دستگاه فشار خون شده است عبارتند از:

 • اندازه کاف 22 تا 42 سانتی‌متر
 • دارای دقت اندازه‌گیری فشار خون با دقت ۳± میلی‌متر جیوه
 • دارای دقت اندازه‌گیری ضربان قلب ۴۰ تا ۱۹۹ پالس بر دقیقه
 • روش اندازه گیری Oscillometric
 • تامین منبع انرژی از طریق باتری و هم از طریق آداپتور
 • خاموشی خودکار پس از 3 دقیقه کار نکردن با دستگاه

 

بهترین دستگاه فشار خون برند امرون مدل M6 Comfort

کاف فنری 360 درجه و صفحه نمایش خوانا می‌تواند ویژگی‌های منحصر به فرد فشارسنج امرون M6 باشد. فشارسنج امرون شامل خصوصیاتی است که بسیاری از افراد آن را به عنوان بهترین دستگاه فشار خون قبول دارند.

دو حافظه داخلی برای ذخیره سازی اطلاعات دو کاربر دارد که هرکدام از آنها می‌تواند تا 100 مرتبه اطلاعات را ذخیره کند. سایز کاف فشارسنج امرون مدل M6 نسبت به سایر فشارسنج‌های معرفی شده، بزرگ است یعنی برای دور بازوی 22 تا 42 سانتی‌متر مناسب خواهد بود. علاوه بر اندازه‌گیری فشار خون می‌توانید از آن برای سنجش تعداد ضربان قلب خود استفاده کنید. دقت اندازه‌گیری در این دستگاه بسیار بالا است. فشارسنج امرون M6، بهترین دستگاه فشار خون برند امرون است یعنی دیگر نیازی نیست نگران خطا در اندازه‌گیری فشار باشید.

سایر ویژگی‌های بهترین دستگاه فشار خون برند امرون عبارتند از:

قابلیت نمایش میانگین نتایج
قابلیت خاموشی خودکار
کاف بازویی مجهز به سنسور هوشمند

قابل استفاده با باتری و برق
دارای نمایشگر تعویض باتری

دستگاه فشار خون امرون M6 Comfort

چند نمونه از بهترین دستگاه فشار خون مچی

بهترین دستگاه فشار خون مچی که کمترین خطا را داشته باشد توسط دو برند بیورر و امرن در بازار عرضه می‌شود.

 1. فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BC08

فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BC08، به عنوان بهترین دستگاه فشار خون مچی صفحه نمایش به نسبت بزرگی دارد، بنابراین خوانایی اعداد و نشانگر را به راحتی امکان‌پذیر است. دو کاربر می‌توانند از این دستگاه فشار خون استفاده کنند و بصورت جداگانه اطلاعات هر کاربر در 50 جایگاه حافظه ذخیره می‌شود. می‌توانید به همراه نمایش نتیجه هر تست، تاریخ و ساعت انجام تست را مشاهده کنید. افرادی که دور مچ کوچکی نیز دارند، می‌توانند این دستگاه را خریداری کنند. از دیگر قابلیت‌های بهترین دستگاه فشار خون مچی بیورر BC08 موارد زیر است:

 • سنجش تعداد ضربان قلب بصورت خودکار
 • دارای نشانگر وضعیت باتری
 • شارژ از طریق دو باتری 1.5 ولتی (شارژ با آداپتور امکان‌پذیر نیست)
 • خاموشی خودکار پس از چند ثانیه
 • سایز کاف برای دور مچ 13.5 تا 22 سانتی‌متر

بیورر مدل BC08

 1. فشارسنج امرون مدل RS2

دومین دستگاه فشارسنج مچی که در گروه بهترین دستگاه فشار خون قرار می‌دهیم، فشارسنج امرون مدل RS2 است. فشارسنج امرون مدل RS2 یک ویژگی منحصر به فرد دارد، درصورتی که کاف دور مچ به درستی بسته نشود، نشانگر کاف فعال خواهد شد. این نوع فشارسنج، تنها فشار را اندازه‌گیری نمی‌کند بلکه قادر به سنجش ضربان قلب نیز است. حافظه ذخیره‌سازی این دستگاه فشارسنج برای 30 سنجش طراحی شده است. از دیگر خصوصیات بهترین دستگاه فشار خون مچی برند امرون مدل RS2 عبارتند از:

 • شاخص سطح فشار خون
 • خاموشی خودکار پس از دو دقیقه
 • پاک نشدن حافظه پس از خارج کردن باتری
 • اندازه کاف برای سایز 13.5 تا 21.5 سانتی‌متر

بهترین دستگاه فشار خون، بالاترین دقت را دارد. بنابراین اگر هر یک از دستگاه‌های این مقاله را برای خرید انتخاب کردید، تمام جوانب را بسنجید سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید.

 

معرفی بهترین دستگاه فشار خون مچی ارزان قیمت

فشارسنج ایزی لایف مدل KD-738، یک دستگاه فشارسنج مچی ارزان قیمت است که می‌توان گفت نسبت به قیمت دقت خوبی دارد. قابلیت اندازه‌گیری تعداد ضربان قلب را دارد که روی صفحه نمایش به راحتی قابل مشاهده است. همچنین درصورت آریتمی یا نامنظمی ضربان قلب هشدار می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های کلیدی این دستگاه فشارسنج می‌توان به ذخیره 60 تست همراه با تاریخ و زمان دقیق اشاره کرد. فشارسنج ایزی لایف مدل KD-738 دارای نشانگر فشار خون است و این ویژگی می‌تواند به افراد مسن که توانایی خواندن و نوشتن ندارند کمک کننده باشد. محدوده فشار خون با رنگ‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز مشخص می‌شود.

بنابراین اگر توان مالی بالایی ندارید می‌توانید فشارسنج ایزی لایف مدل KD-738 خریداری کنید. اما باید به یاد داشته باشید این دستگاه فشارسنج مچی نمی‌تواند به عنوان بهترین دستگاه فشار خون باشد.

فشارسنج ایزی لایف

سوالات متداول

فشارسنج مچی بخریم یا خیر؟

ما همواره توصیه می‌کنیم بیمارانی که فشار خون بالایی دارند بایستی از بهترین دستگاه فشار خون استفاده کنند. نمی‌توان گفت دستگاه فشارسنج مچی بیورر مدل BC08، بهترین دستگاه فشار خون است. زیرا اگر کمی در قرارگیری دست در امتداد قلب دچار اشتباه شوید، ریسک مشکلات ناشی از بیماری را بالا خواهد برد. بنابراین اگر به عنوان یک کار می‌خواهید تنها در خانه فشار خون خود را اندازه‌گیری کنید، فشارسنج بازویی پیشنهاد ما است.

قیمت بهترین دستگاه فشار خون

اگر می‌خواهید بهترین دستگاه فشار خون بازار را تهیه کنید قطعا باید بودجه مناسبی برای این کار اختصاص دهید. درواقع نمی‌شود شما طالب خرید بهترین دستگاه فشار خون باشید و بخواهید کمترین هزینه را برای خرید انجام دهید. تمام تلاش ما در این مقاله این است که تمام افراد بتوانند بهترین دستگاه فشار خون با هر بودجه‌ای تهیه کنند.

 

بهترین دستگاه فشار خون را از کجا بخرم؟

بهترین دستگاه فشار خون خارجی معرفی شده در مقاله را می‌توانید از نمایندگی‌ها بصورت آنلاین یا در بازار تهیه کنید. اما درصورت خرید بهترین دستگاه فشار خون ایرانی یعنی دستگاه فشارسنج NB1  می‌توانید به فروشگاه اینترنتی نبض هوشمند سلامت مراجعه کنید. البته خرید فشارسنج NB1 از تمامی سایت‌های معتبر امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است شما می‌توانید تمامی محصولات شرکت نبض را بصورت اقساطی با راهنمایی کارشناسان خریداری کنید.

 

سخن تکمیلی در انتخاب بهترین دستگاه فشار خون

این مقاله اطلاعات جامعی درباره بهترین دستگاه فشار خون در اختیار شما قرار داده است. لازم است دوباره این نکته را بیان کنیم که بهترین دستگاه فشار خون، دستگاهی است که نیاز کاربر را با ارائه قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد رفع کند. امروزه محصولات دو برند خارجی امرون و بیورر و البته برند باکیفیت نبض توانسته اند بهترین دستگاه فشار خون را بسازند. اگر تجربه استفاده از هرکدام از این بهترین دستگاه فشار خون معرفی شده را دارید، خوشحال می‌شیم نظرتان را ثبت کنید.

 

 

اشتراک‌گذاری مقاله

نظرات: 0 عددافزودن نظر

مطالب مشابه

مشاهده همه
همراهان نبض

به ما اعتماد کرده‌اند