ضبط صدای قلب و ریه

بعد از اضافه کردن شماره سریال و ثبت دستگاه (گوشی پزشکی NS1-SE) در اپليكيشن، با هر بار روشن كردن بلوتوث، دستگاه بدون اتلاف وقت به اپليكيشن متصل شده و زمانی که از گوشی پزشکی خود برای معاینه استفاده می‌کنید بلافاصله شروع به ديتاگيری میکند و نمودار صدای قلب به صورت آنلاین در اپلیکیشن نبض آوا قابل مشاهده است.

دیتاگیری توسط اپلیکیشن

دسترسی به صداهای ضبط شده

پس از ذخیره کردن صدای معاینات سمعی، نمودارهای آن‌ها را فراخوانی کرده و مقایسه کنید. تمامی فایل‌ها به همراه عنوانی که ذخیره کرده‌اید در گروه Recent در دسترس شما هستند.

طبقه بندی صداهای ضبط شده

بازپخش صدا

هر زمان که مایل باشید می‌توانید صدای مورد نظر خود را از لیست انتخاب و پخش کنید. همزمان با صدای در حال پخش می‌توانید نمودار صدای قلب (یا ریه) را هم ببینید.

بازپخش صدا

اضافه کردن یادداشت به صدا

یکی دیگر از قابلیت های اپلیکیشن نبض آوا این است که همزمان با ذخیره کردن دیتای (صدای) مورد نظر، می‌توانید اطلاعات دلخواه خود را در قسمت note یادداشت کنید.

برای راحتی و دسته بندی اطلاعات، بعد از تشخیص نوع مشکل یا بیماری در صدای ضبط شده از قلب یا ریه (از لحاظ نرمال بودن یا داشتن نواقص)، امکان نشانه گذاری فایل وجود دارد. همپنین در صورتی که فایل خود را برای کسی فرستاده باشید، در بخش اشتراک گذاری قابل مشاهده خواهد بود.

اضافه کردن یادداشت به صدا

نمونه صداهای بیماری‌های قلبی و ریوی

نمونه‌هایی از صدای قلب بیماران در قسمت نمونه‌ها (samples) قرار گرفته است که شما می‌توانید از این پایگاه داده جامع برای افزایش سطح دانش خود استفاده کنید.

‌در این بخش امکان فیلتر کردن صداها (قلب و ریه)، انتخاب محل سمع و حتی مشخص کردن وضعیت بیمار (در حالت ایستاده و ...) وجود دارد. همچنین می توانید اسم بیماری مورد نظر خود را جستجو کنید.

نمونه هایی از صداهای بیماران قلبی و ریوی

مجله تخصصی نبض

در بخش مجله تخصصی نبض، جدیدترین مطالب تخصصی درباره سمع صدای قلب و ریه و مقالات عمومی پزشکی را در اختیار شما گذاشته ایم. این مقالات از تاریخچه اختراع گوشی پزشکی تا نحوه سمع و معاینه در دسترس شما قرار گرفته است.

البته مجله تخصصی نبض با قابليت‌های متعدد و دسته‌بندی های گسترده در حال تكميل است و در بروزرسانی‌ های بعدی در اختيار شما قرار خواهد گرفت.

مقالات عمومی و تخصصی

اپلیکشن نبض آوا رو امتحان کنید!