شبکه اجتماعی مدیگرام - نبض هوشمند سلامت

شبکه اجتماعی مدیگرام

برچسب‌ها:نبض هوشمند سلامتاپلیکیشن نبض آوامدیگرام نبض آوا
تاریخ بارگذاری:۱۴۰۱/۲/۵
تاریخ آخرین ویرایش:۱۴۰۱/۸/۱۸
عمومی

با ظهورسلامت دیجیتال وبه کارگیری خدمات و راه حل های سخت افزاری و نرم افزاری مبتنی بر IT ، امروزه بخش زیادی از مشکلات مربوط به سلامتی و چالش هایی که مردم در طول زمان با آن روبرو هستند، برطرف شده است. همچنین در چندسال اخیر بستری فراهم شده است تا پزشکان بتوانند از راه دور برای بیمارانی که به دلایل مختلف امکان حضور فیزیکی ندارند خدمات و مشاوره پزشکی آنلاین ارائه دهند.

در ایران نیز برای اولین بار شرکت نبض هوشمند سلامت با طراحی اپلیکیشن نبض آوا در ارتقای سلامت و بهبود کیفیت خدمات درمانی کمک شایانی کرده است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

 

معرفی پلتفرم نبض آوا

از قابلیت های اپلیکیشن نبض آوا (نبض) امکان اتصال آن به دنیایی از گجت­‌های هوشمند حوزه سلامت است. به عنوان مثال در اتصال اپلیکیشن به گوشی­‌های پزشکی امکان ذخیره­‌سازی صداهای در حال سمع را خواهید داشت و در عین حال، اپلیکیشن نبض آوا به صورت همزمان و زنده، نمودار فونوکاردیوگرام (Phonocardiogram) صداهای در حال سمع را برای شما رسم می‌کند. شما همینطور می‌­توانید دستگاه­‌های هوشمند نوار قلب و فشار خون را به اپلیکیشن نبض آوا متصل کنید و روی اپلیکیشن، نمودار نوار قلب­تان (Electrocardiogram) را به صورت هم­زمان و زنده ببینید. یا اینکه فشار خون­تان را با جزئیات دقیق­تر مشاهده کنید.

این امکان برای شما وجود دارد که همه این فایل‌ها را ذخیره کنید، بارها و بارها  با سرعت‌­های متفاوت بازپخش کنید و آن‌ها را بشنوید یا تماشا کنید.

 

قابلیت های اپلیکیشن نبض اوا

قابلیت های اپلیکیشن نبض آوا

از مهمترین ویژگی های اپلیکیشن نبض آوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. امکان اتصال به گجت‌های هوشمند
  2. ذخیره سازی دیتاهای بیمار در حین معاینه
  3. مهارت‌های بالینی
  4. تله مدیسن
  5. مشاوره آنلاین پزشکی
  6. تحلیل و تفسیر داده های پزشکی به کمک هوش مصنوعی
  7. مدیگرام

 

مدیگرام (تخصصی‌ترین شبکه اجتماعی حوزه علوم پزشکی)

اگر در حوزه علوم پزشکی تحصیل و فعالیت کرده باشید گاها برایتان پیش آمده که بخواهید در یک فضا به طور خاص با بقیه دانشجوهای علوم پزشکی در ارتباط باشید و در رابطه با تشخیص افتراقی یا اقدامات بعدی لازم برای یک بیمار با بقیه پزشک‌های باتجربه تر از خودتان مشورت کنید یا با مشاهده یک کیس جالب تمایل داشته باشید یافته‌های نوار قلب و معاینات اش را با بقیه دوستان و همکاران پزشک تان به اشتراک بگذارید. حتی ممکن است در ابتدای  مسیر فعالیت خود احساس کنید تعداد کیس‌هایی که دست اول در بیمارستان میبینید برای آموزشتان کافی نیست و علاقه دارید بیمارهای بیشتری را ببینید!

دسترسی به همه این ویژگی ها در تخصصی ترین شبکه اجتماعی پزشکان (مدیگرام) میسر شده است. مدیگرام امکان ارتباط بین پزشکان و متخصصان را فراهم کرده است تا تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. همچنین این شبکه اجتماعی تخصصی بستری را فراهم کرده است تا امکان تحلیل های پزشکی و تغییر فیلترهای موردنیاز (تشخیص سیگنال pace ، بهبود نمودار،  مشاهده تحلیل های QRS Duration و RR Interval روی نوار قلب) نیز وجود داشته باشد.

نمایی از صفحه مدیگرام

ویژگی های شبکه اجتماعی مدیگرام:

اشتراک گذاری نمونه ها

شبکه اجتماعی مدیگرام به گونه‌ای طراحی شده است تا بتوانید نمونه‌های ضبط شده‌ خودتان را به صورت عمومی با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید، پست‌های یکدیگر را پروموت کنید و روی آن‌ها به تبادل نظر بپردازید.

محیط صمیمی و تعاملی

در مدیگرام به طور خاص با سایر کاربران علوم پزشکی در ارتباط خواهید بود و می‌توانید با پزشک‌های باتجربه تر از خودتان مشورت کنید، همچنین مدت زمان طولانی‌تری به بررسی یک داده بپردازید و شاخص‌های مختلف آن را ارزیابی کنید. این ویژگی به دانشجویان پزشکی کمک میکند تا از کیس‌ها و نمونه‌های پزشکی ( نمونه‌­های نادر بیماران) به اشتراک گذاشته شده، جهت گسترش اطلاعات خود بهره ببرند.

تحلیل داده‌های پزشکی

  • مشاهده تحلیل‌های QRS Duration و RR Intervalروی نمودار نوار قلب
  • محاسبه و نمایش ضربان قلب از روی سیگنال

حذف نویزهای محیطی

نویزها و صداهایی که در حین سمع قلب شنیده می‌شود (خصوصا اگر در محیط شلوغ بیمارستان باشد) علاوه براینکه آزاردهنده است،  روی کیفیت خروجی صدای قلب نیز تاثیر می‌گذارد. قابلیت فیلتر اولترا (Ultra Filter) در مدیگرام تا حد مطلوبی نویزهای محیطی را حذف کرده و خروجی نهایی صدای قلب را با کیفیت و وضوح بالا در اختیارتان قرار می‌دهد.

مدیگرام، اولین در نوع خود

ویژگی که مدیگرام را حتی از نمونه‌های خارجی شبکه‌های اجتماعی پزشکی متمایز می‌کند در این موضوع است که در این شبکه، امکان انتشار خودِ داده‌های پزشکی (نوار و صدای قلب و ریه) به عنوان کیس، با بهترین کیفیت و همچنین قابلیت دریافت تحلیل‌های کمک تشخیصی روی آن‌ها وجود دارد. این درحالی است که در نمونه‌های دیگر فقط قابلیت انتشار تصویری از یک داده پزشکی امکان پذیر است، که طبیعتاً مشمول از دست رفتن اطلاعات و پایین آمدن کیفیت این داده‌ها خواهد شد.

این مزیت منحصر به فرد در مدیگرام باعث شده تا داده‌های پزشکی اشتراک گذاری شده، با دقت کلینیکال و قابل اتکا به تمامی کاربران نمایش داده شود تا بیشترین تاثیرگذاری و بار علمی را داشته باشند.

 

اگر شما هم از اعضای فعال و مشتاق به یادگیری و تبادل دانش جامعه علوم پزشکی هستید، هم اکنون برای پیوستن به اجتماع بزرگ کاربران شبکه اجتماعی مدیگرام، از طریق لینک زیر اپلیکیشن نبض آوا را نصب نمایید:

 

اشتراک‌گذاری مقاله

نظرات: 0 عددافزودن نظر

مطالب مشابه

مشاهده همه
همراهان نبض

به ما اعتماد کرده‌اند