مقایسه ویژگی‌های گوشی پزشکی لیتمن با گوشی پزشکی نبض - نبض هوشمند سلامت

مقایسه ویژگی‌های گوشی پزشکی لیتمن با گوشی پزشکی نبض

برچسب‌ها:نقد و بررسی تجهیزات پزشکی
تاریخ بارگذاری:۱۴۰۱/۱۰/۱۹
تاریخ آخرین ویرایش:۱۴۰۱/۱۱/۸
تخصصی

چه به دنبال خرید گوشی پزشکی برای اولین بار باشید و چه به دنبال ارتقای دستگاه خود، بایستی اطلاعات بروزی در زمینه گوشی‌های پزشکی باکیفیت داشته باشید. انتخاب و خرید گوشی پزشکی میان انبوهی از مدل‌ها و رنگ‌ها قطعا کاری دشوار و سخت به شمار می‌آید. بیشتر افراد در این زمان گوشی پزشکی خریداری می‌کنند که شناخته شده باشد. عده بسیار زیادی نیز بدلیل بودجه محدودی که برای این کار در نظر گرفته‌اند، قادر به خرید گوشی پزشکی برندهای معروف نخواهند بود.

هنگامی که این مقاله را مطالعه می‌کنید، حتما درباره مزیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد گوشی پزشکی لیتمن شنیده‌اید. هرگوشی پزشکی حتی گوشی پزشکی لیتمن از داشتن نقاط ضعف مستثنی نخواهد بود. در همین راستا نکته‌ای که بسیاری از مخاطبان از آن غافل می‌شوند، مقایسه گوشی پزشکی لیتمن با گوشی پزشکی است که می‌تواند قابل رقابت باشد. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم ویژگی‌های هرکدام از گوشی پزشکی لیتمن و گوشی پزشکی نبض بررسی کنید و در انتها بتوانید تصمیمی آگاهانه و هوشمندانه بگیرید.

 

انواع گوشی پزشکی

نمی‌توان گفت کدام گوشی پزشکی، بهترین گوشی پزشکی دنیا است. معمولا پزشکان و کارشناسان نظرهای متعددی دارند. بنابراین تمامی انتخاب هوشمندانه شما به نیاز و شناخت چگونگی کارکرد گوشی پزشکی برمی‌گردد.

دو نوع گوشی پزشکی وجود دارد که بر اساس همین طبقه‌بندی گوشی پزشکی لیتمن را با گوشی پزشکی نبض مقایسه می‌کنیم.

  1. گوشی پزشکی آکوستیک
  2. گوشی پزشکی دیجیتالی

گوشی پزشکی آکوستیک را جز قدیمی‌ترین نوع گوشی‌های پزشکی می‌شناسند که هدایت صدا را با استفاده از یک لوله توخالی پر شده از هوا انجام می‌دهد. سرگوشی می‌تواند دارای قسمت بل و دیافراگم باشد که روی قفسه سینه بیمار قرار می‌گیرد. گوشی پزشکی نبض مدل NS0 و گوشی پزشکی نبض مدل NS0-Cardio، دوسری از گوشی‌های پزشکی است که توسط شرکت نبض ساخته شده‌اند. برخی از استتوسکوپ‌ها فاقد قسمت بل هستند اما هردوسری گوشی پزشکی نبض شامل بخش دیافراگم و بل یا زنگ هستند.

یکی از معایب گوشی‌های پزشکی آکوستیک، سطح صدای بسیار پایین است. گوشی پزشکی دیجیتالی توانسته با غلبه بر این موضوع، صدای دریافتی را تقویت کند و همچنین نویزهای محیطی را تا حد امکان کاهش دهد. گوشی پزشکی نبض مدل NS1-Classic، گوشی پزشکی نبض مدل NS1-SE و گوشی پزشکی نبض مدل NS1-SE-Plus از سری گوشی‌های دیجیتال NS1 نبض است که تقویت صدا در این محصولات به بالاترین سطح خود رسیده است.

گوشی پزشکی لیتمن در 4 مدل طراحی شده است که شامل:

  • گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک
  • گوشی پزشکی لیتمن سبک وزن
  • گوشی پزشکی لیتمن دیجیتالی
  • گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی

گوشی پزشکی نبض مدل NS0-Cardio بدلیل امکانات منحصر به فرد آن می‌تواند با گوشی پزشکی لیتمن مدل کلاسیک و کاردیولوژی رقابت کند. درواقع این مدل گوشی‌های پزشکی عملکرد مشابهی نسبت به گوشی پزشکی نبض دارند. حال در ادامه مطالب باتوجه به دسته‌بندی فوق مقایسه گوشی پزشکی نبض با گوشی پزشکی لیتمن انجام می‌دهیم.

 

مقایسه گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3 با گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio

اولین تفاوتی که در مقایسه گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3 با گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio به چشم می‌آید، اختلاف قیمت میان این دو مدل است.

 گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio

گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio

وزن: امکان دارد زمان‌های طولانی از گوشی پزشکی لیتمن یا گوشی پزشکی نبض استفاده کنید. همچنین بسیاری از افراد بدلیل استفاده طولانی مدت، به دور گردن می‌اندازند. به همین دلیل وزن بسیار بالا می‌تواند از عوامل ایجاد خستگی باشد. گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3 دارای وزن 170 گرم و گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio، دارای 175 گرم است. البته اختلاف وزن بسیار ناچیز موجب می‌شود این قیاس نادیده گرفته شود.

کیفیت آکوستیک: دریافت صدای واضح، شفاف و با فرکانس پایین در گوشی پزشکی نبض سبب می‌شود پزشک کوچکترین تغییرات را در شرایط بیمار احساس کند. چست پیس در گوشی پزشکی نبض دوطرفه است یعنی یک گوشی کاربردی برای معاینه اطفال و بزرگسالان است. همین ویژگی می‌تواند یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در تشخیص درست در افراد دارای وزن زیاد و لاغر اندام باشد. گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3 نیز دارای دیافراگم دوطرفه است، درواقع می‌توان با تغییر فشار روی قفسه سینه بیمار صدای دارای فرکانس پایین و بالا را دریافت کرد.

مشخصات فنی و فیزیکی: لوله گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3، 69 سانتی‌متر است و بدلیل عدم استفاده از لاتکس هرگز باعث ایجاد آلرژی نمی‌شود. تیوپ در گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio ماندگاری بسیار بالایی دارد و همانند مدل کاردیولوژی لیتمن از مواد آلرژی‌زا ساخته نشده است.

جنس چست پیس نیز در هر دو مدل از آلیاژ ضدزنگ بکار رفته شده است. دریافت صدا از این جنس یعنی استیل ضدزنگ به مراتب کیفیت بسیار بالاتری نسبت به آلومینیوم دارد.

لوازم جانبی همراه گوشی پزشکی: به همراه خرید گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio، یک جفت دیافراگم اضافه و یک جفت سری گوشی اضافه دریافت خواهید کرد. یک جفت سری گوشی و آستر ضدسرما جز لوازم جانبی گوشی پزشکی لیتمن هستند.


گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3

 

مدل گوشی پزشکی

گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3

گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio

قیمت

بسیار بالا بدلیل تحریم و کمبود

قیمت متوسط دارای صرفه اقتصادی

کیفیت و قدرت آکوستیک

بالا، دریافت صدای واضح

بالا، دریافت صدای واضح

تیوپ

فاقد لاتکس ولی دارای کمی چسبندگی

جنس PVC، دارای انعطاف‌پذیری بالا و ماندگاری مطلوب

لوازم جانبی

یک جفت سری گوشی

یک عدد دیافراگم اضافه

یک جفت سری گوشی اضافه

 

گارانتی

5 سال


 1 سال گارانتی شرکت نبض و 5  سال خدمات پس از فروش

 

مقایسه گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی با گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio

مقایسه گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی با گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio، می‌تواند بسیار مفید باشد. قیمت بسیار بالای گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی سبب می‌شود بسیاری از افراد به ویژه دانشجویان پزشکی از خرید آن منصرف شوند. در همین راستا گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio جایگزین خوبی با عملکرد مشابه است.

مشخصات فنی و فیزیکی: قطعه فلزی بکار رفته در گوشی پزشکی لیتمن مدل کاردیولوژی از جنس آلومینیوم ولی در گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio، استیل ضدزنگ است. بنابراین می‌توان گفت یکی از مزیت‌های گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio جنس هدست بکار رفته است که در انتقال کیفیت صدای دریافتی بی‌تاثیر نخواهد بود. نوع تیوپ یا لوله در گوشی پزشکی نبض همانند گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی، بصورت دولومنه است. ضخامت مناسب، انعطاف‌پذیری و ماندگاری بالا از دیگر شباهت‌های این مدل است. دیافراگم در گوشی پزشکی لیتمن همانند گوشی پزشکی نبض کیفیت بالایی دارد که سبب سمع کوچکترین صداها خواهد شد.

مواد آلرژی‌زا که سبب حساسیت می‌شوند در مواد سازنده گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی بکار نرفته است. درواقع در ساخت گوشی پزشکی نبض نیز همانند مدل لیتمن با بکارگیری مواد PVC، مانع از ایجاد حساسیت می‌شوند.

قیمت: همانطور که گفتیم قیمت بالای گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی نقطه ضعف آن به شمار می‌رود. برخی از افراد با مشاهده قیمت کمتر تصمیم به خرید می‌گیرند ولی باید بدانید بدلیل محبوبیت بالای گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی، احتمال تولید نسخه‌های غیراصل وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت انتخاب و خرید گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio می‌تواند بسیار به صرفه و اقتصادی باشد.

گارانتی: گارانتی گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی، 5 سال است ولی گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio دارای 1 سال ضمانت و 5 سال خدمات پس از فروش می‌باشد. بدلیل وجود شرکت نبض هیچگاه نگران اصل نبودن قطعات جانبی نخواهید بود و در بالاترین کیفیت خدمات پس از فروش ارائه می‌گردد.

گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی

چرا باید گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio بخرم؟

با مقایسه گوشی پزشکی لیتمن با گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio می‌توان اینطور نتیجه گرفت: خرید گوشی پزشکی نبض NS0-Cardio به دلیل شباهت‌های بسیار نزدیک فیزیکی، عملکرد فنی فوق‌العاده مشابه نسبت به گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی و گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3 و همچنین قیمت اقتصادی می‌تواند جایگزین مناسبی برای پزشکان، دانشجویان پزشکی و سایر کادر درمان باشد.

 

مقایسه گوشی پزشکی لیتمن دیجیتالی با گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus

اینکه در ابتدا بخواهیم بگوییم کدام گوشی پزشکی کیفیت بالاتری دارد، هرگز نمی‌توان به این سوال پاسخ صحیحی دهیم. گوشی پزشکی نبض همانند گوشی پزشکی لیتمن دیجیتالی دارای طراحی بی‌نظیر و کیفیت فوق‌العاده است. ما در این قسمت گوشی پزشکی لیتمن Digital Core با گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus مقایسه می‌کنیم. در انتها شما می‌توانید طبق ویژگی‌ها و خصوصیات نام برده شده در گوشی پزشکی لیتمن Digital Core و گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus، دستگاه موردنظرتان را انتخاب کنید.

 

کیفیت صدای دریافتی:

فناوری گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus به گونه‌ای طراحی شده است که صدای دریافتی را ضمن طبیعی بودن تا 20 برابر تقویت کند. درواقع تنها تقویت صدا تنها عامل افزایش کیفیت صدا در گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus نیست بلکه دارای قابلیت فیلتر حذف نویز محیطی است. تفکیک صدای قلب از ریه نیز از دیگر امکانات گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus است. این سری از محصولات گوشی پزشکی نبض دارای قابلیت فیلتر قلب، ریه و اکستندد است که عمل سمع را آسان می‌کند. در راستای همین ویژگی‌ها گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus با تنظیم سطح صدا در 7 سطح،  صدایی شفاف در اختیار پزشکان و سایر کادر درمان قرار می‌دهد. این ویژگی برای افرادی که دارای پیرگوشی یا اختلال شنوایی هستند می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

گوشی پزشکی لیتمن Digital Core دارای فناوری حذف نویز است به همین دلیل می‌توانید در محیط‌های شلوغ و پرسروصدا از آن استفاده کنید. گوشی پزشکی لیتمن در حداکثر فرکانس در مقابل حالت آنالوگ می‌تواند صدا را تا 40 برابر تقویت کند. اما باید بدانید صدای دریافتی در گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus نسبت به گوشی پزشکی لیتمن Digital Core مشابه است و تفاوت چندانی ندارد.

گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus

تشخیص صدای دام مخصوص دامپزشکان:

گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus دارای 3 سری (اطفال، نوزاد، بزرگسال) متفاوت است که با توجه به کاربرد می‌تواند تغییر کند. البته این مدل از گوشی پزشکی نبض برای دامپزشکان نیز مناسب است. شما بایستی هنگام خرید این نکته را ذکر کنید تا محصول برای شما طبق فیلتر شخصی‌سازی شود. گوشی پزشکی لیتمن برخلاف گوشی پزشکی نبض فاقد این ویژگی است.

 

اتصال به اپلیکیشن:

قابلیت اتصال به اپلیکیشن را می‌توان در گوشی پزشکی لیتمن Digital Core و گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus مشاهده نمود. گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus می‌تواند از طریق بلوتوث به اپلیکیشن نبض آوا متصل شود. با اتصال به اپلیکیشن نبض آوا، می‌توانید طول مدت ضبط صدا، حجم صدا و خاموشی خودکار را تنظیم کنید. درواقع علاوه بر موارد فوق امکان مشاهده نمودار صدا بصورت Real-time و درنهایت تحلیل نمودار با اشتراک‌گذاری با سایر پزشکان فراهم شده است.

گوشی پزشکی لیتمن Digital Core نیز می‌تواند به نرم‌افزار EKO اتصال یابد ولی بدلیل وجود تحریم‌ها اتصال آن با مشکل و دشواری همراه است. همچنین این امکان وجود دارد در ثانیه‌های 15، 30، 60 و 120 در داشبورد ذخیره صدا را انجام دهید و نکات لازم را در کنار آن یادداشت کنید.

گوشی پزشکی لیتمن Digital Core

قابلیت اتصال به هندزفری:

علی رغم اینکه گوشی پزشکی لیتمن Digital Core به راحتی دور گردن قرار می‌گیرد و تیوپ آن انعطاف‌پذیری بالایی دارد، قابلیت اتصال به هندزفری یک امکان ویژه است. گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus می‌تواند به هندزفری باسیم متصل شود و درواقع شما از تحمل وزن نسبتا بالا تیوپ رها می‌شوید. علاوه بر اینکه به هندزفری باسیم اتصال می‌یابد، می‌توانید از هندزفری بی‌سیم نیز استفاده کنید. این ویژگی به همین جا ختم نمی‌شود بلکه گوشی پزشکی نبض بطور همزمان توسط هاب انشعاب صدا می‌تواند به 5 هندزفری متصل شود. بنابراین قابلیت کنترل از راه دور یک ویژگی منحصر به فرد گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus است که گوشی پزشکی لیتمن Digital Core فاقد این ویژگی است.

قیمت:

قیمت بسیار بالای گوشی پزشکی لیتمن Digital Core موجب شده است بسیاری از مردم به خرید گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی روی بیاورند. قیمت تمام شده گوشی پزشکی لیتمن Digital Core آنچنان بالا است که میزان فروش این مدل از دستگاه امروزه کاهش یافته و حتی در واردات آن نیز بدلیل کاهش تقاضا اختلال ایجاد شده است. گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus حتی با وجود استفاده از بهترین متریال در مواد سازنده دارای قیمتی با صرفه اقتصادی نسبت به گوشی پزشکی لیتمن Digital Core است.

بنابراین شما می‌توانید با تقریبا نصف هزینه گوشی پزشکی لیتمن Digital Core، گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus خریداری کنید. البته امکان خرید اقساطی در سایت نبض هوشمند برخلاف گوشی پزشکی لیتمن برای شما فراهم شده است.

 

گارانتی:

گارانتی گوشی پزشکی لیتمن Digital Core 5 سال است ولی بایستی توجه کنید محصولات جانبی غیراصل لیتمن به میزان انبوه در بازار وجود دارد. گوشی پزشکی نبض NS1-SE-Plus دارای یک سال گارانتی شرکت نبض و 5 سال خدمات پس از فروش است که در عالی‌ترین سطح صورت می‌گیرد.

 

گوشی پزشکی نبض بخریم یا گوشی پزشکی لیتمن؟

تمام دانشجویانی که در شروع کار خود هستند نیاز به خرید گوشی پزشکی دارند. قطعا قیمت گوشی پزشکی در خرید آن موثر است البته نباید از کیفیت گوشی پزشکی نبض و یا گوشی پزشکی لیتمن نیز چشم‌ پوشی کرد.

حتما با مطالعه دقیق و بررسی مطالب این مقاله به این نکته پی می‌برید خرید گوشی پزشکی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. ما در مقاله سعی کردیم برای درک بهتر شما گوشی پزشکی نبض با گوشی پزشکی لیتمن مقایسه کنیم. امیدواریم با خرید گوشی پزشکی نبض، گوشی پزشکی لیتمن و یا سایر برندها دانش علمی خود را ارتقا ببخشید.

اشتراک‌گذاری مقاله

نظرات: 0 عددافزودن نظر

مطالب مشابه

مشاهده همه
همراهان نبض

به ما اعتماد کرده‌اند