چگونه می توان از قرمزی چشم پیشگیری و آن را درمان کرد؟ - نبض هوشمند سلامت

چگونه می توان از قرمزی چشم پیشگیری و آن را درمان کرد؟

بینایی
عمومی

قرمز شدن سفیدی چشم، دلایل زیادی دارد. اگر این عارضه بدون درد رخ دهد، اغلب جدی نیست و بیشتر با درمان های خانگی بهبود می‌یابد. با ما همراه باشید تا با علائم مختلف قرمزی چشم و راه های درمان آن آشنا شوید.

 

قرمزی چشم چیست؟

قرمزی چشم اصطلاح رایجی است که برای ورم ملتحمه به کار می برند، بیماری که باعث التهاب و قرمزی غشاهای داخل چشم می شود. عفونت های ویروسی و باکتریایی، حساسیت یا عوامل شیمیایی می توانند باعث قرمزی چشم شوند. گاهی اوقات نتیجه یک بیماری مزمن است. بیشتر اوقات ویروس یا عفونت باکتریایی باعث ایجاد قرمزی چشم می شود.

آیا قرمزی چشم واگیردار است؟

انواع عفونی قرمزی چشم بسیار واگیردار هستند. این بیماری به راحتی از طریق تماس با فرد آلوده یا اشیایی که با فرد آلوده به اشتراک گذاشته شود بین افراد منتقل می شود. سرفه و عطسه سایر روش های ممکن برای انتقال هستند. کودکانی که این مشکل را دارند باید برای مدت کوتاهی از رفتن به مدرسه یا مهدکودک خودداری نموده و در خانه بمانند. قرمزی چشم ناشی از حساسیت یا تماس با عوامل شیمیایی، واگیردار نیست.

 

علائم قرمزی چشم

نشانه بارز این مشکل، قرمزی چشم (در صلبیه) است. قرمزی چشم بسیار شایع است و به ندرت باعث مشکلات طولانی مدت یا آسیب دید می شود.

 

تصویری از قرمزی چشم در صلبیه

 

پلک های متورم و قرمز

زمانی که دلیل قرمزی چشم، عفونت باشد، این عفونت معمولا ابتدا یک چشم را درگیرکرده و سپس با فاصله چند روز به چشم دیگر گسترش می یابد. ممکن است پلک ها ورم کنند؛ این مخصوصاً در عفونت های باکتریایی و حساسیت ها رایج است.

تصویری از پلک متورم

 

اشک زیاد

افزایش تولید اشک (آبریزش چشم) در قرمزی چشم بر اثر ویروس و حساسیت، رایج است.
 
آبریزش چشم

 

اگر خودتان یا کودکتان قرمزی چشم دارید، همیشه به طور منظم دستهای خود را بشویید و سعی کنید به منطقه قرمز شده چشم دست نزنید. پس از گذاشتن دارو روی چشم، دستها را بشویید. برای جلوگیری از پخش عفونت، هر فرد حوله یا سایر وسایل شخصی خود را داشته باشد، روتختی ها و حوله ها را روزانه عوض نمایید، سطوحی مانند پیشخوان و دستگیره در را ضدعفونی کنید و دستمال ها را پس از هربار استفاده دور بیندازید. اگر آرایش می کنید، هرگونه وسیله آرایشی را که در ناحیه چشم استفاده کرده اید دور بیندازید.

اشتراک‌گذاری مقاله

نظرات: 0 عددافزودن نظر

مطالب مشابه

مشاهده همه