بررسی و خرید گوشی پزشکی - نبض هوشمند سلامت

بررسی و خرید گوشی پزشکی

گوشی پزشکیگوشی پزشکی دیجیتالگوشی پزشکی الکترونیکی
عمومی

گوشی پزشکی چیست ؟

گوشی پزشکی یا استتوسکوپ با نام علمی (Stethoscope) وسیله‌ای است که با استفاده از آن می‌توان به سمع (معاینه) صداهای داخلی و ضعیف قسمت‌های مختلف بدن پرداخت، در حقیقت هدف از اختراع گوشی پزشکی تقویت صدا و دسترسی به صدایی با وضوح بیشتر با حذف حداکثری  نویز محیطی بوده است که نتیجتا سمع بهتری را موجب می‌شود.  

از این رو گوشی های پزشکی در طی زمان پیشرفت کردند و هر بار نسل جدید استتوسکوپ ها با قابلیت های بیشتر و ارائه صداهایی با وضوح بالاتر جایگزین نسل قبلی شدند از این جهت گوشی پزشکی ها انواع مختلفی دارند که هر یک برای کاربرد خاص خود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 پایه ترین و معروف ترین استتوسکوپ مورد استفاده در حال حاضر گوشی پزشکی‌های اکوستیک هستند که برای سمع عمومی اندام های داخلی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند، بعد از آن برای سمع بهتر اصوات قلبی گوشی پزشکی های کاردیولوژی روی کار آمدند و در نهایت با پیشرفت علم و تکنولوژی نسل استتوسکوپ های دیجیتال پدیدار شد.

خرید گوشی پزشکی

در حال حاضر فروشگاه ها و مراکز تجهیزات پزشکی زیاد و متنوعی در خصوص فروش گوشی های پزشکی فعالیت می‌کنند. خرید این دستگاه، زمانی سخت می‌شود که متوجه می‌شویم که گوشی‌های پزشکی،  بالغ بر ده نوع مختلف با کاربردها و قابلیت‌های مختلف دارند که ممکن هست هنگام خرید ما را سردرگم کنند. چالشی که اکثر دانشجویان پزشکی در هنگام خرید گوشی پزشکی با آن روبرو می‌شوند، این است که کدام برند گوشی پزشکی مناسب خرید است؟

برندهای معتبری از گوشی های پزشکی امروزه در بازار موجود هستند اما نکته‌ای که در خرید گوشی پزشکی اهمیت دارد شناخت ویژگی های استتوسکوپ ها و مقایسه آنهاست. کیفیت بالای صدا و کاربری آسان از جمله ویژگی هایی است که در خرید این محصول باید توجه کنید.

اگر قصد خرید یک گوشی پزشکی با کیفیت را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا با نسل جدیدی از استتوسکوپ های دیجیتال با قابلیت های استثنایی آن آشنا شوید!

گوشی های پزشکی شرکت نبض

شرکت نبض تنها ارائه دهنده و تولید کننده نسل جدید گوشی های پزشکی در ایران می‌باشد که با عرضه انواع مختلف گوشی های پزشکی با امکانات روز دنیا سعی کرده است تا قدمی کوچک در پیشرفت تجهیزات پزشکی در این مرز و بوم برداشته باشد محصولات این شرکت شامل انواع گوشی های پزشکی اکوستیک، کاردیولوژی و سری گوشی های پزشکی  دیجیتال می‌باشد که در کاربرد های مختلف عمومی تخصصی، اطفال، دامپزشکی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

گوشی های پزشکی عرضه شده در نبض عبارتند از :

در این بین دو گوشی پزشکی اول شامل اکوستیک و گوشی پزشکی کاردیولوژی در دسته استتوسکوپ های مکانیکی و سه گوشی پزشکی بعدی در دسته گوشی پزشکی های دیجیتال و هوشمند قرار می‌گیرند که در ادامه به توضیح کاربرد، مزیت و تفاوت هر یک از گوشی پزشکی ها از ساده تا پیشرفته ترین نوع خواهیم پرداخت.

 

گوشی پزشکی های مکانیکی

گوشی پزشکی آکوستیک مدل NS0

ساده ترین  و معروفترین  نوع گوشی پزشکی، گوشی پزشکی های اکوستیک هستند که به اصطلاح به آنها استتوسکوپ مکانیکی نیز می‌گویند این گوشی پزشکی ها صداهای داخلی بدن را از طریق قطعه سینه ای (چست پیست) دریافت می‌کنند و با محصورکردن آن در تیوب گوشی  صوت را از طریق گوشی استتوسکوپ به گوش پزشک می‌رسانند و از این طریق صدایی با وضوح بیشتر نسبت به حالت استفاده مستقیم از گوش پزشک و بدن انسان را تحویل می‌دهند.

از مهم ترین بخش‌های یک گوشی پزشکی اکوستیک بخش سری آن می‌باشد که وظیفه اصلی آن تقویت صدای دریافتی و حذف حداکثری نویز محیطی می‌باشد که در گوشی ns0 نبض سعی شده است ضمن کنترل قیمت کیفیت مطلوبی جهت معاینات فراهم آورد و جهت دسترسی به این هدف  در ساخت بخش فلزی سری (چست پیست ) از استیل ضد زنگ استفاده شده است  که دریافت صدای بهتری را نسبت به آلومینیوم  به ارمغان می آورد.

همچنین سری این گوشی پزشکی دو طرفه است که در طرف کوچک آن بل جهت معاینه اطفال و افراد لاغر و در طرف بزرگ آن دیافراگم جهت معاینه بزرگسالان قرار دارد،  قطر بل در این گوشی حدود 32 میلی‌متر و قطر دیافراگم 47 میلی‌متر می‌باشد.  

نکات مهم در طراحی و تولید این نوع از گوشی های پزشکی استفاده از متریال های درست و با کیفیت جهت گیرایی حداکثری صوت و محدود کردن حداکثری آن تا انتقال به گوش می‌باشد از این رو در گوشی پزشکی ns0  نبض سعی شده است از بهترین مواد موجود استفاده شود تا صدایی با کیفیت در اختیار پزشک قرار گیرد که با توجه به آن در ساخت تیوب جهت جلوگیری از حساسیت و آلرژی از لاتکس استفاده نشده است و انعطاف آن در حد مطلوب می‌باشد، همچنین سر گوشی" یا "eartips"  نیز که آخرین بخش استتوسکوپ است از لاستیک نرم سیلیکون ساخته شده است که به راحتی در گوش قرار می‌گیرد و صداهای اضافه را حذف می‌کند.

این گوشی پزشکی مناسب خرید دانشجویان تازه وارد به عرصه پزشکی ، پرستاران و کادر درمان در مراکز مختلف درمانی می‌باشد.

خرید گوشی پزشکی اکوستیک

 

گوشی پزشکی کاردیولوژی مدل NS0-Cardio

 گوشی پزشکی کاردیولوژی یک سطح از گوشی آکوستیک پیشرفته تر است و طراحی و ساخت آن به نحوه ای است که برای سمع و معاینات قلبی کاربرد دارد این گوشی نیز همانند گوشی پزشکی اکوستیک دارای چست پیست دو طرفه می‌باشد که مناسب برای معاینه کودکان و بزرگسالان است.

اندازه گوشی پزشکی های کاریولوژی به طور معمول  نسبت به گوشی های ساده بزرگتر است تا از این طریق صدا را بهتر دریافت کند همچنین جهت حفظ  بهتر صدا در طراحی این نوع از گوشی ها از تیوب های دو لومنه استفاده می‌شود که این خود موجب بهبود کیفیت صدا می‌شود.

گوشی پزشکی NS0-Cardio نبض جز این دسته از گوشی های پزشکی می‌باشد. این گوشی پزشکی نسبت به گوشی های معمولی 40 درصد بزرگتر و 60 درصد عمیق تر است که این خود موجب سمع بهتر صدا با فرکانس بالا می‌شود که بر اساس آن پزشک می‌تواندکوچکترین تغیرات را نیز در وضعیت بیمار تشخیص دهد و این ویژگی آن را از گوشی پزشکی اکوستیک متمایز می‌کند.

لوله ی این گوشی پزشکی نیز ضخیم و دو لومن  است و نسبت به گوشی پزشکی اکوستیک طول کمتری دارد  که به راحتی دور گردن قرار گرفته و صدای ساییده شدن تیوب را فیلتر می‌کند و نهایتا صدایی با وضوح بهتر را برای پزشک به ارمغان می آورد.

جنس گوشی پزشکی کاردیولوژی نبض در تمام بخش ها همانند گوشی NS0 می‌باشد و فرق آنها در اندازه چست پیست طول و ضخامت تیوب و همچنین مدل تیوب می‌باشد که برای این دو گوشی کاربرد متفاوتی را رقم زده است.

معمولا از گوشی پزشکی کاریولوژی در بخش مراقبت های ویژه و مراکز تخصصی مانند ICU و ED استفاده می‌کنند و بیشتر مناسب خرید پزشکان و یا پرستارانی  است که روی بیماری های قلبی عروقی از جمله اختلالات ریتم قلب انسداد شریان‌های قلبی مانند سرخ رگ، حملات قلبی، نقایص قلبی و عفونت‌ها و اختلالات مرتبط کار می‌کنند، می‌باشد

خرید گوشی کاردیولوژی

گوشی پزشکی های دیجیتال و هوشمند

گوشی های هوشمند و دیجیتال نسل جدید گوشی های پزشکی هستند که ویژگی بارز بین همه انها قابلیت ضبط صدا و وضوح بهتر صدا میباشد گوشی های دیجیتال شرکت نبض نیز نه تنها از این ویژگی ها بهرمند هستند بلکه با داشتن امکانات ویژه و متنوع به گوشی هایی با کاربرد های فراوان و خاص مبدل شده اند.

گوشی پزشکی دیجیتال کلاسیک

در سری گوشی های دیجیتال نبض پایه ترین مدل  گوشی پزشکی NS1-Classic  می‌باشد این گوشی دارای هسته الکترونیکی است که با استفاده از آن صدا تا 17 برابر تقویت می‌شود و برعکس مدل‌های موجود امریکایی صدا مصنوعی تقویت نشده و برای نگه داشتن اصل صدا از میکروفون برای تقویت آن استفاده می‌شود همچنین با فیلترهایی که روی این گوشی تعبیه شده است  نویزهای محیطی به حداقل مقدار خود می‌رسند و در نهایت یک صوت طبیعی بدون نویز سمع می‌گردد.

تکنولوژی این گوشی پزشکی به گونه ای است که با تشخیص باند فرکانسی صدای اصلی و بیماری های قلبی و ریوی امکان تفکیک صدای قلب از ریه را برای سنجش دقیق تر پزشک فراهم می‌کند و از این جهت امکان سمع صدای قلب ویا ریه را به طور مستقل به ارمغان می اورد و در نهایت در کنار تمام این ویژگی ها امکان ضبط و بازپخش یک نمونه صدا نیز روی دستگاه قرار داده شده است

کاربرد این گوشی پزشکی را می‌توان به دسته های زیر اختصاص داد :

  • متخصصین قلب و عروقی که برای معاینات دقیق خود نیاز به صوت واضح و طبیعی بدون نویز از قلب و یا ریه دارند.
  • متخصصین اطفالی که به دنبال یک گوشی پزشکی پیشرفته با سری مخصوص اطفال هستند تا معاینات بهتری داشته باشند.
  • دامپزشکانی که به دنبال گوشی پزشکی مخصوص سمع اصوات دامی و فیلتر نویزهای اضافی هستند در واقع فیلترهای استفاده شده روی این گوشی در صورت ذکر و درخواست دامپزشک مختص سمع اصوات دامی می‌شوند و از این جهت بهترین گزینه برای دامپزشکان خواهد بود.
  • پزشکان کم شنوایی که نیاز به یک گوشی پزشکی با تقویت هر چه بیشتر صوت در ضمن طبیعی ماندن آن دارند.
  • پرستاران و کادر درمانی که می‌خواهند سطح معاینات خود را بالابرده و متمایز باشند.

 خریدگوشی پزشکی دیجیتال کلاسیک

گوشی پزشکی دیجیتال مدل SE

تکنولوژی این گوشی پزشکی از گوشی کلاسیک پیشرفته تر است و ضمن دارا بودن تمامی ویژگی های گوشی کلاسیک بنا به مزیت های اضافی آن این استتوسکوپ به یک گوشی پزشکی منحصر به فرد تبدیل شده است.

تقویت صدا در این نوع گوشی نسبت به کلاسیک بیشتر شده است و به جای 17 برابر صدا ضمن حفظ طبیعی بودن آن تا20 برابر تقویت می‌گردد و واضح ترین صدای ممکن را در اختیار پزشک قرار می‌دهد همچنین این گوشی با قابلیت اتصال به هندزفری لذت معاینه با هندزفری را به پزشک می‌دهد و پزشک را از شر طول کم تویوب و سنگینی آن دور گردن رها می‌کند و با اتصال به اپلیکیشن امکان ضبط، مشاهده آنی و ذخیره نمودار صدا را فراهم می اورد همچنین با  هاب انشعابی که روی دستگاه داده می‌شود قابلیت اتصال همزمان به 5 هندزفری را فراهم می‌کند واز این جهت بسیار مناسب دانشجویان و اساتیدی است که می‌خواهند درس بالین را به بهترین نحو فراگیرند و یا تدریس نمایند.

همچنین دانشجویان و یا پزشکان با خرید این گوشی پزشکی علاوه بر سمع دقیق ترین صدا در اپلیکیشن نبض آوا در فضایی به نام مدیگرام امکان بازنشر صوت ذخیره شده با عنوان بیماری را دارند و از این طریق به یک منبعی از صوت های مختلف از بیماران مختلف دسترسی دارند که این خود موجب ارتقا هر چه بیشتر سطح علمی و یادگیری هر چه بهتر بالین خواهد شد و از این طریق لذت یادگیری جمعی  بین دانشجویان و همکارانشان ایجاد می‌گردد.

در ضمن  با قابلیت ضبط صدا امکان ویزیت مجازی را به پزشکانی می‌دهد که در مطب خود حضور ندارند و تنها کافیست صوت بیمار توسط منشی ضبط گردیده و به پزشک ارسال شود و از این طریق پزشک دیگر نیاز به حضور حقیقی خود در مطب ندارد.

این گوشی پزشکی مناسب تمام دانشجویانی است که می‌خواهند از نسل برتر گوشی های پزشکی استفاده کنند و لذت یادگیری مطالب تئوری کتب درسی را به داده های حقیقی بر سر بالین بیمار مبدل کنند و یا همچنین پزشکان و متخصصانی که به دنبال معاینه هر چه دقیق تر از بیمار خود هستند و صوتی با کیفیت حداکثری می‌خواهند و در نهایت مناسب اساتیدی است که به دنبال روش های نوین تدریس به دانشجویانشون می‌باشند.

در حقیقت این گوشی پزشکی امکانات گوشی های دیجیتال امریکایی را در اختیار پزشک قرار می‌دهد و در مواردی مزیت های آن  بیشتر از نمونه های خارجی همسان خودش است  اما قیمت آن در حد گوشی های مکانیکی خارجی می‌باشد که از این رو بهترین انتخاب برای تمام افرادی است که قصد خرید دنبال گوشی های پیشرفته با قیمتی مقرون به صرفه هستند.

خریدگوشی پزشکی دیجیتال se

گوشی پزشکی دیجتال فوق پیشرفته SE-Plus

این گوشی پیشرفته ترین نوع گوشی پزشکی در شرکت نبض می‌باشد که تمام امکانات گوشی NS1-SE را داراست ولی تکنولوژی آن پیشرفته تر است و این مدیون تکنولوژی USB این دستگاه می‌باشد که از طریق آن به هندزفری بلوتوثی متصل می‌گردد، در حقیقت این دستگاه علاوه بر امکانات متنوع گوشی پزشکی NS1-SE، به پزشک حق انتخاب می‌دهد تا بین تیوب، هندزفری سیم دار و هندزفری بی سیم انتخاب نماید و راحت ترین معاینه با بهترین کیفیت صدا را داشته باشد.

خرید گوشی پزشکی دیجیتال با هنذفری بلوتوثی

 

مقایسه انواع گوشی پزشکی های مکانیکی نبض در یک نگاه

نوع گوشی

NS0

NS0-Cardio

تیوب

تک لومنه

دو لومنه

وزن

135 g

175g

طول

72 cm

69 cm

جنس سری

استیل ضد زنگ

استیل ضد زنگ

جنس تیوب

pvc  انعطاف پذیر

 pvc انعطاف پذیر

قیمت

مشاهده قیمت وخرید محصول مشاهده قیمت و خرید محصول

 

 

 

مقایسه انواع گوشی پزشکی های دیجیتال نبض در یک نگاه

مدل گوشی

NS1-Classic

NS1-SE

NS1-SE-Plus

شدت تقویت صدا

17 برابر

20 برابر

20 برابر

اتصال به اپلیکیشن

ندارد

دارد

دارد

اتصال به هندزفری سیمی

ندارد

دارد

دارد

قابلیت ذخیره سازی صدا

یک رکورد در حافظه داخلی

نامحدود در فضای ابری

نامحدود در فضای ابری

قابلیت حذف نویز

دارد

دارد

دارد

اتصال به هندزفری بلوتوثی

ندارد

ندارد

دارد

اتصال به هاب انشعابی

ندارد

دارد

دارد

قیمت

مشاهده قیمت و خرید محصول

مشاهده قیمت و خرید محصول مشاهده قیمت و خرید محصول

 

اشتراک‌گذاری مقاله

linkedin
twitter
facebook
telegram
email
نظرات: 0 عددافزودن نظر

مطالب مشابه

مشاهده همه