معرفی بهترین برندهای گوشی پزشکی - نبض هوشمند سلامت

معرفی بهترین برندهای گوشی پزشکی

برچسب‌ها:نقد و بررسی تجهیزات پزشکی
تاریخ بارگذاری:۱۴۰۱/۱۰/۵
تاریخ آخرین ویرایش:۱۴۰۱/۱۰/۱۰
عمومی

گوشی پزشکی برای اولین بار به صورت تک گوش و توسط یک پزشک فرانسوی به نام Rene Laennec (رنه لنک) در سال 1816 اختراع شد. گوشی پزشکی اولیه‌ای که لنک ساخت، چوبی و لوله‌ای شکل بود. اما گوشی‌های پزشکی امروزی طراحی بسیار متفاوتی از نسخه لنک دارند. گوشی‌های هوشمند مدرن دارای چندین جز اصلی هستند. برای خرید گوشی پزشکی بد نیست درباره تاریخچه گوشی‌های پزشکی بدانید. در قسمت بعدی، این موضوع را برای شما بطور کامل شرح دادیم.

تصور می‌کنیم که شما به عنوان یک دانشجوی پزشکی یا کادر درمان اطلاعات کمی درباره خرید گوشی پزشکی دارید. بنابراین خرید گوشی پزشکی می‌تواند برای شما یک چالش باشد. این مقاله می‌تواند به شما در حل این معضل کمک بزرگی کند یعنی در نقش یک راهنما خرید گوشی پزشکی را برای شما آسان می‌کند.

زمانی که می‌خواهید اقدام به خرید گوشی پزشکی کنید حتما با طیف وسیعی از برندهای متنوع مانند گوشی پزشکی لیتمن، گوشی پزشکی ریشتر و ... آشنا می‌شوید. حال می‌توانید به توصیه فروشنده یکی از گوشی‌های پزشکی خریداری کنید. اما آیا می‌دانید گوشی پزشکی نبض از سری گوشی‌های پزشکی ایرانی است که می‌تواند با برند لیتمن و سایر برندهای خارجی رقابت کند. البته از نظر اقتصادی نیز جز بهترین و اقتصادی‌ترین سری استتوسکوپ‌های ساخت ایران است. ما در ادامه مقاله هر کدام از برندهای معروف درجهت خرید گوشی پزشکی معرفی کردیم و در انتها می‌توانید خرید گوشی پزشکی را با توجه به ویژگی‌ها و امکانات هر برند انجام دهید.

خرید گوشی پزشکی نبض

تاریخچه گوشی پزشکی، داستان کوتاه و جذاب

لنک (Laennec) از نوجوانی، به توصیه عمویش و علی‌رغم خواست پدرش آموزش‌های پزشکی را نزد همان عموی خود که در آن زمان سرپرست بخش دانشکده پزشکی منطقه بود، فرا گرفت. در خاطراتش اینطور نوشته شده است که در مسیر کار، کودکانی را مشاهده کرد که با چوب‌های بلند و توخالی بازی می‌کنند. آنها در یک سمت چوب، صدایی ایجاد می‌کردند و در سمت دیگر به آن گوش می‌دادند. لنک در همان روز مراجعه کننده جوان و چاقی داشت که در ناحیه قفسه سینه درد داشت و پزشک برای شنیدن صدای قلبش دچار مشکل شده بود. بدین صورت و در همین زمان جرقه آغازین اختراعش در ذهنش زده می‌شود. کاغذی را به حالت قیف مانند در می‌آورد و روی سینه بیمار می‌گذارد و به صدای تقویت‌شده قلب گوش می‌دهد. پس از این تجربه، لنک مدل نخستین گوشی معاینه را از جنس چوب ساخت که استتوسکوپ (stethoscope) یا گوشی پزشکی نام گرفت. جامعه پزشکی در ابتدا از خرید گوشی پزشکی استقبال نکردند تا اینکه او با همین دستگاه توانست بیماری سل برادرزاده‌اش را تشخیص دهد.

قبل از اختراع این ابزار، پزشکان گوش خود را به قفسه سینه و قسمت بالایی تنه بیمار فشار می‌دادند تا قلب، ریه‌ها و روده‌های بیمار را معاینه کنند. پزشکان در سال‌های 1820 تا 1850 از گوشی‌های پزشکی تک‌گوش استفاده می‌کردند. سپس، یک پزشک ایرلندی به نام آرتور لیرد (Arthur Leared)، گوشی پزشکی دو گوش را معرفی کرد. در دهه 1960، یک پزشک آمریکایی به نام دیوید لیتمن (David Litmann)، گوشی پزشکی را از نو طراحی کرد. نسخه‌ای که امروزه پزشکان بیشتر از آن استفاده می‌کنند، توسط همین فرد طراحی و معرفی شده است. شما نیز بایستی در خرید گوشی پزشکی به دنبال بهترین کیفیت و ماندگارترین گوشی پزشکی باشید.

 

اهمیت خرید گوشی پزشکی باکیفیت

همان‌طور که اشاره شد پزشکان از خرید گوشی پزشکی برای شنیدن و تفسیر صداهای درون بدن و به ویژه صداهای قلب، ریه و اندازه‌گیری فشارخون استفاده می‌کنند. از شنیدن و گوش دادن به صداها، اگر ریتم‌های نامنظم به گوش پزشک برسد، می‌تواند به پزشک سیگنال‌هایی را برای بررسی‌های بیشتر و تخصصی‌تر بدهد. برای مثال اگر صداهایی که با گوشی پزشکی در گوش دادن به قلب یک فرد به گوش پزشک می‌رسد، دچار بی‌نظمی باشد می‌تواند نشان‌دهنده ناهنجاری‌هایی مانند انواع بیماری‌های قلبی، نارسایی مادرزادی قلب و مشکلات مربوط به دریچه‌های قلبی باشد. در گوش دادن پزشک به صداهای ریه توسط گوشی پزشکی، چهار صدای رایج ریوی وجود دارد که پزشک‌ها به آن توجه می‌کنند:

 • رال‌ها (کلیک کردن، حباب زدن، یا سر و صدا کردن)؛
 • رونچی (صدای خروپف)؛
 • استریدور (صداهای خس خس مانند)؛
 • خس خس سینه (صداهای بلند).

همچنین پزشکان ممکن است از گوشی پزشکی برای گوش دادن به صداهای چروک یا غرغر در شکم فرد استفاده کنند. این صداها می‌توانند نشان‌دهنده مشکلات مربوط به اندام روده فرد باشند.

 اهمیت خرید گوشی پزشکی باکیفیت

خرید گوشی پزشکی

گوشی پزشکی در انواع مدل‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های دانشجویی، تخصصی و فانتزی و همچنین با قابلیت‌های مختلف در بهترین مارک‌ها و انواع قیمت‌ها تولید می‌شود. گوشی پزشکی یکی‌از مهم‌ترین ابزارها و تجهیزات پزشکی است که به پزشکان و متخصصان در گوش‌دادن به صداهای داخل بدن کمک بسزایی می‌کند. اهمیت این وسیله پزشکی از آنجایی مشخص می‌شود که بسیاری از بیماری‌های قلبی، عروقی و بیماری‌های ریوی به کمک این وسیله تشخیص داده می‌شوند و گامی مهم در تشخیص و درمان برخی‌از بیماری‌ها برمی‌دارد. اما برای خرید گوشی پزشکی باید به چه عواملی توجه کنیم؟

شکل و اندازه سری گوشی پزشکی: سری‌ها در خرید گوشی پزشکی یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که باید به آن توجه کرد. در خرید گوشی پزشکی، استتوسکوپی بهتر است که از ورود صداهای خارجی به گوش جلوگیری کند.

طول و مقاومت تیوپ گوشی پزشکی: هنگام خرید گوشی پزشکی، طول و مقاوت تیوپ در برابر آسیب‌های محیطی بسیار مهم است زیرا در دوام گوشی پزشکی موثر هستند. بنابراین هرگز به دنبال گوشی پزشکی ارزان قیمت نباشید زیرا از دوام آن کم می‌شود و ممکن است در مدت زمان کمی دچار ترک‌خوردگی شود.

قطعه سینه‌ای گوشی پزشکی: قطعه سینه‌ای گوشی پزشکی در انتقال صوت و تفکیک صداها و درنهایت خرید گوشی پزشکی می‌تواند نقش مهمی ایفا کند. برای مثال خرید گوشی پزشکی دوسر برخلاف تک سر دارای دیافراگم و بل است که به راحتی می‌تواند به تشخیص شما در صداهای با فرکانس بالا و فرکانس پایین کمک کند.

در ادامه به معرفی 4 مورد از بهترین گوشی‌های پزشکی پرداخته می‌شود که در خرید گوشی پزشکی می‌توانند کمک کننده باشند:

 گوشی پزشکی لیتمن

امروزه خرید گوشی پزشکی لیتمن، به‌عنوان آخرین و پیشرفته‌ترین نسل از گوشی‌های پزشکی، مورد توجه پزشکان قرار می‌گیرد. دیوید لیتمن یک پزشک قلب و عروق بود. کمپانی بزرگ 3M به همراه این پزشک شروع به تولید و ساخت گوشی‌های پزشکی کرد، به عبارت دیگر، برند لیتمن مربوط به محصولات کمپانی بزرگ 3M در تولید گوشی پزشکی است. گوشی‌های پزشکی لیتمن ساخت کشور امریکا هستند و مخصوص مشاغل کلینیکی، پزشکی و دانشجویی طراحی شده‌اند. همچنین محصولات این برند از حساسیت و دقت بسیار بالایی برخوردار هستند. نکته‌ دیگری که باید در خرید گوشی پزشکی به آن دقت شود، توجه به حساسیت شنیداری گوشی پزشکی است؛ که گوشی‌های پزشکی لیتمن از استاندارد‌های لازم برخوردار هستند. گوشی پزشکی لیتمن، از نظر وزن، سبک بوده که همین موضوع می‌تواند آن را به یک گزینه مطلوب برای خرید گوشی پزشکی تبدیل کند.

 

انواع پرطرفدار گوشی پزشکی لیتمن

گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 1 و 2 و 3، مستر کاریولوژی و گوشی پزشکی اطفال لیتمن نمونه‌ای از انواع گوشی‌های پزشکی برند لیتمن هستند که می‌توانند گزینه مناسبی برای خرید گوشی پزشکی باشند. گوشی‌های پزشکی لیتمن با دیافراگم‌های دودی، آینه‌ای، استیل، شامپاینی، رنگین،کمانی و مسی به بازار عرضه می‌شوند. همچنین انواع رنگ‌بندی برای نوار پلاستیکی گوشی پزشکی موجود است.

گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک3، جدیدترین مدل گوشی‌های پزشکی این برند از سری کلاسیک است که هم‌اکنون در فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری فروش تجهیزات پزشکی قابل خریداری هستند.

 

خرید گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3

خرید گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3، می‌تواند برای اطفال و بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد. حساسیت صوتی بالایی دارند که درنتیجه باعث افزایش محبوبیت و کارایی این گوشی پزشکی می‌شود. گوشی‌های پزشکی لیتمن کلاسیک 3 از تکنولوژی قابلیت تنظیم دیافراگم هنگام معاینه دارد که می‌توان صداهایی که فرکانس پایین دارند را با کمترین فشار و حرکت روی بدن بیمار شنید. همچنین از دیگر قابلیت‌های منحصربه‌فرد در جهت خرید گوشی پزشکی این است که دیافراگم این گوشی می توان به ویژگی non-chill یا همان عدم انتقال سرما به بدن بیمار اشاره کرد. فشار هدست‌های گوشی با توجه به اندازه سر هر فرد قابل تنظیم است و از ورود صداهای خارجی نیز جلوگیری می‌کند.

خرید گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی

خرید گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی می‌تواند برای دانشجویان پزشکی بسیار پرهزینه باشند. بنابراین جز گوشی‌های پزشکی اقتصادی دسته‌بندی نمی‌شوند. از طریق گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی می‌توانید به آسانی صداهای با فراکانس پایین را با فشار کم روی قفسه سینه توسط چست پیس نیز تشخیص دهید.

قیمت بسیار بالا این مدل می‌تواند یکی از عواملی باشد که از خرید گوشی پزشکی کاردیولوژی منصرف شوید. گوشی پزشکی نبض دارای امکانات بسیار بیشتر و هزینه کم‌تر است که در ادامه بطور مفصل توضیح می‌دهیم.

 https://api.nabzgroup.com/storage/images/cdn/cdn-stethoscope-cardiology-littmann-1672044198.webp

خرید گوشی پزشکی MDF

MDF، دومین برندی است که به آن پرداختیم زیرا یکی از بهترین و اقتصادی‌ترین گوشی‌های پزشکی است که برای دانشجویان پزشکی و پزشکان عمومی کاربرد دارد. دیافراگم تقریبا در تمامی مدل‌های پیشرفته برند MDF، قابل تعویض بوده و بسیار حساس در جهت انتقال صدا عمل می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در خرید گوشی پزشکی این برند را متمایز ساخته است، گارانتی مادام العمر گوشی پزشکی ام دی اف می‌باشد.

یکی از بهترین مدل‌ها برای خرید گوشی پزشکی ام دی اف، دولوکس 777 بزرگسالان است. گوشی پزشکی ام دی اف مدل دولوکس 777 بزرگسالان دستساز بوده و دارای ساختار ارگونومیک است. علاوه بر موارد نام برده شده دارای ویژگی‌های زیر نیز است:

 • تیوپ مقاوم و دارای مقاومت دربرابر عوامل محیطی
 • دارای قسمت‌های فلزی از جنس استیل
 • دیافراگم قابل تعویض
 • گارانتی مادام العمر

دولوکس 777 بزرگسالان

خرید گوشی پزشکی ریشتر

حال که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید می‌دانید، خرید گوشی پزشکی از هر برندی شاید برای افراد عادی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند، در کمترین زمان ممکن انجام شود. اما پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان هر روز و بطور متداوم از آن استفاده می‌کنند. بنابراین احساس راحتی، وجود امکانات و ویژگی‌های منحصر به فرد می‌تواند سبب برتری در خرید گوشی پزشکی از یک برند شود. خرید گوشی پزشکی حتما سخت و پر از چالش است زیرا این ابزار پزشکی بسیار تنوع بالایی دارد و رقابت در خرید گوشی پزشکی نیز در حال افزایش است.

خرید گوشی پزشکی ریشتر یکی از بهترین خریدهایی است که اعضای کادر درمان می‌توانند داشته باشند. تمام مدل‌های گوشی پزشکی ریشتر دارای طراحی زیبا و خاصی هستند. اولین ویژگی که در گوشی پزشکی ریشتر به چشم می‌آید، منحصر به فرد بودن طراحی زیبا و رنگ‌های آن است. سپس نکته بعدی که باید بدان توجه کنید، اجزای مختلف است که سبب تمایز در خرید گوشی پزشکی در برندهای مختلف می‌شود. گوشی پزشکی ریشتر انواع مختلفی دارد که یکی از بهترین مدل‌ها را معرفی خواهیم کرد.

خرید گوشی پزشکی ریشتر سری Duplex2.0 کد 4200

در ابتدای مقاله بیان کردیم یکی از عوامل تاثیرگذار در خرید گوشی پزشکی سری گوشی است. خرید گوشی پزشکی ریشتر سری Duplex2.0 کد 4200 می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان پزشکی پرکاربرد و دارای ماندگاری بالایی باشد. ویژگی‌های مهمی که هنگام خرید گوشی پزشکی ریشتر سری Duplex2.0 کد 4200 بررسی کنید، شامل:

 • ساخت کشور آلمان
 • دو جفت سری گوش نرم و با انعطاف‌پذیری بالا
 • چست پیس دو طرف و از جنس آلومینیوم
 • مناسب برای سه گروه، نوزادان، اطفال و بزرگسالان

 خرید گوشی پزشکی ریشتر سری Duplex2.0 کد 4200

خرید گوشی پزشکی نبض

گوشی پزشکی نبض توسط یک شرکت ایرانی ساخته شده است که دارای 1 سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش است. شاید در وهله اول تصور کنید خرید گوشی پزشکی نبض نمی‌تواند نیازهای شما را رفع کند. بهتر است بدانید ساخت و طراحی گوشی پزشکی نبض بسیار دقیق و از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه استفاده شده است. طوری که دوام و ماندگاری تیوپ گوشی پزشکی و راحتی بی‌نظیر سرگوشی از عوامل مهم خرید گوشی پزشکی نبض هستند. گوشی پزشکی نبض در مدل‌ها و قیمت‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شود که دو مدل از مهم‌ترین مدل‌ها را برای خرید گوشی پزشکی معرفی می‌کنیم.

خرید گوشی پزشکی کاردیولوژی نبض آوا NS0-Cardio

گوشی پزشکی کاردیولوژی نبض آوا از سری گوشی‌پزشکی های کلاسیک NS0 است که می‌تواند با گوشی پزشکی ریشتر و mdf رقابت کند. این مدل از گوشی پزشکی دو طرفه است یعنی برای بزرگسالان و اطفال می‌توانید استفاده کنید. کیفیت صداهای با فرکانس کم و زیاد بالا است طوری که سمع را راحت کرده است. اگر به یاد داشته باشید در قسمت قبل برای خرید گوشی پزشکی ریشتر ذکر کردیم که چست پیس آن از جنس آلومینیوم است. چست پیس گوشی پزشکی کاردیولوژی نبض آوا NS0-Cardio، از استیل ضد زنگ ساخته شده است که عملکرد بسیار بهتر دارد.

از دیگر امکاناتی که برای خرید گوشی پزشکی نبض آوا NS0-Cardio باید بدانید عبارتند از:

 • دارای یک دیافراگم اضافی
 • شامل یک جفت سری گوشی
 • تیوپ دولومنه از جنس PVC و بسیار بادوام
 • مناسب برای دانشجویان پزشکی، پزشکان متخصص قلب و عروق و سایر کادر درمان

 خرید گوشی پزشکی کاردیولوژی نبض آوا NS0-Cardio

خرید گوشی پزشکی دیجیتال فراهوشمند (NS1-SE-Plus)

خرید گوشی پزشکی دیجیتال فراهوشمند  (NS1-SE-Plus) از خریدهای بسیار موفق یک پزشک است که نیاز به خرید گوشی پزشکی بسیار تخصصی دارد. گوشی پزشکی دیجیتال فراهوشمند (NS1-SE-Plus)صدای دریافتی را تا 20 برابر تقویت می‌کند. تقویت صدا ذره‌ای از کیفیت آن نمی‌کاهد و ساختار طبیعی صدا حفظ خواهد شد. از دیگر ویژگی‌ها و امکانات که در خرید گوشی پزشکی دیجیتال فراهوشمند (NS1-SE-Plus)نقش آفرینی می‌کنند عبارتند از:

 • قابلیت تنظیم صدا در 7 سطح
 • قابلیت اتصال به اپلیکیشن نبض آوا از طریق بلوتوث
 • امکان مشاهده نمودار صدا بصورت real-time، ضبط، بازپخش و ارسال صدا به سایر افراد از طریق اپلیکیشن نبض آوا

تفکیک صدای قلب و ریه نیز در جهت خرید گوشی پزشکی برای متخصصان قلب و ریه حائز اهمیت است. گوشی پزشکی دیجیتال فراهوشمند  (NS1-SE-Plus)دارای قدرت تشخیص بسیار بالا در تفکیک صدا و تشخیص صداهای غیرطبیعی قلب مانند گالوپ بطنی و صدای رونچی است. در همین راستا خرید گوشی پزشکی دیجیتال فراهوشمند  (NS1-SE-Plus)یک گوشی با عملکرد فوق‌العاده جذاب برای متخصصان اطفال، قلب و ریه است.

همچنین خرید گوشی پزشکی دیجیتال فراهوشمند  (NS1-SE-Plus) تنها برای پزشکان و کادر سلامت نیست بلکه دامپزشکان نیز می‌توانند یکی از گروهی باشند که اقدام به خرید گوشی پزشکی این مدل می‌کنند. فیلترهای تخصصی روی این مدل تعبیه شده است که دامپزشکان هنگام استفاده می‌توانند از فیلتر صدای تشخیص صدای دام استفاده کنند.

لازم به ذکر است، خرید گوشی پزشکی نبض بصورت اینترنتی در سایت‌های معتبر فروش لوازم پزشکی و در فروشگاه نبض هوشمند سلامت امکان‌پذیر است. از دیگر مزیت‌های خرید گوشی پزشکی نبض، امکان خرید اقساطی از سایت اصلی فروشگاه نبض است. این امکان می‌تواند برای دانشجویان پزشکی فرصت باشد تا اقدام به خرید گوشی پزشکی باکیفیت کنند. برای خرید گوشی پزشکی نبض و مطالعه بهتر درباره انواع گوشی‌های پزشکی می‌توانید به سایت نبض مراجعه کرده و در قسمت توضیحات محصول درباره آن بخوانید.

 خرید گوشی پزشکی دیجیتال فراهوشمند (NS1-SE-Plus)

کیف اختصاصی برای خرید گوشی پزشکی

درصورتی که گوشی پزشکی شما فاقد کیف باشد حتما بایستی از یک کیف مخصوص برای نگهداری بیشتر و در جهت دوام بالاتر خریداری کنید. پس از خرید گوشی پزشکی حتما کیف گوشی پزشکی خود را با توجه به اندازه گوشی پزشکی مورد نظر انتخاب کنید.

شما می‌توانید هنگامی که در جهت خرید گوشی پزشکی وارد سایت نبض آوا می‌شوید کیف چرم مدل NABA-BAG سرچ کنید و در کنار خرید گوشی پزشکی، کیف اختصاصی گوشی پزشکی خود را خریداری کنید.

کیف اختصاصی برای خرید گوشی پزشکی

 

جمع‌بندی

گوشی پزشکی، ابزاری تشخیصی است که به کمک آن، صداهای داخل بدن و قفسه سینه شنیده می‌شود و با تفسیر آن صداها می‌توان به وضعیت درونی بدن رسیدگی کرد. خرید گوشی پزشکی برای دانشجویان پزشکی و پرستاری از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بنابراین این افراد باید در خرید گوشی پزشکی مطلوب و باکیفیت اهتمام ورزند. ما در این مقاله بطور کامل سعی کردیم شما را با انواع گوشی‌های پزشکی آشنا کنیم تا خرید گوشی پزشکی برای شما آسان‌تر انجام شود. سعی کنید گوشی پزشکی را خریداری کنید که نیازهای شما را رفع کند و درجهت تشخیص درست بسیار کمک کننده باشد. همچنین مقایسه گوشی‌های پزشکی لیتمن، ریشتر و سایر برندهای خارجی را با گوشی پزشکی نبض آوا به یاد داشته باشید تا خرید شما موثرتر و بهتر انجام شود.

امیدواریم این مقاله و مطالب آن در جهت خرید گوشی پزشکی برای شما مفید واقع شده باشد.

 

اشتراک‌گذاری مقاله

نظرات: 0 عددافزودن نظر

مطالب مشابه

مشاهده همه
همراهان نبض

به ما اعتماد کرده‌اند